Як провести урок географії в ігровій формі.

Відомо, що нетрадиційні форми уроків допомагають школярам краще запам'ятовувати матеріал, збуджують інтерес до предмету, вчать працювати з різними джерелами інформації, тренують здатність працювати в команді, активізують творче мислення. Тим більше що при вивченні такого предмета, як географія, дуже багато з навчального матеріалу можна подати в ігровій формі.
Інструкція
1
Дітям, які лише недавно почали вивчати географію, підійдуть уроки-подорожі. Разом з учителем вони можуть побувати на всіх країнах і континентах планети. Урок-подорож підійде як для вивчення географічної, так і політичної карти. Якщо в першому випадку під час «поїздки» в країну діти будуть дізнаватися, як називається столиця, чим знаменита країна, якою в ній клімат, які є пам'ятки і корисні копалини, то в другому випадку дітям необхідно дати інформацію про форму правління в країні і складі її населення. Уроки-подорожі підійдуть і для вивчення рельєфу місцевості. Ви можете відправитися з дітьми в похід, вибираючи найвищі вершини гірських ланцюгів і піднімаючись на них, попутно вивчаючи їх назви та висоту. Чудово, якщо урок-подорож буде супроводжуватися показом фотографій досліджуваних вами місць.
2
Старшим школярам можна влаштувати конференцію, на якій діти розбиваються на команди. Представник кожної команди виступить з доповіддю про проблему екології та запропонує розроблені методи щодо вирішення цих проблем.
3
Проведіть вікторину, під час якої учні будуть отримувати за правильні відповіді «гроші» - картки, які згодом вони зможуть обміняти на оцінку або викупити у вас право скористатися один раз підручником на контрольній роботі.
4
Намагайтеся по можливості проводити уроки на свіжому повітрі, працювати з наочним матеріалом. Наприклад, вчити типи хмарності краще не по малюнку, а вийшовши на вулицю. На екскурсії дітям також можна пояснити, за якими прикметами вчені реєструють швидкість вітру, і як заповнюють щоденники спостережень.
5
В якості домашнього завдання запропонуйте дітям скласти кросворди з пройденої теми. Тоді наступний урок почнеться у вас не з банального «закриваємо підручники, дістаємо листочки», а з цікавого і творчого завдання, у вирішенні якого із задоволенням приймуть участь всі бажаючі.