Як намалювати корабель. Як малювати кораблів.

Художників, які пишуть переважно морські пейзажі (марини), називають мариніста. Особливо прославився на цьому поприщі англійський живописець Вільям Тернер (1775 - 1851). Створюючи свої знамениті морські сцени, він часто в якості «натурщиків» використовував моделі суден. Ось і ми спробуємо повторити роботи цього дивного майстра.
Вам знадобиться
  • Лист паперу розміром 42 * 60 см, акварельні фарби, виробний ніж, мастиковий ластик, китайська кисть, посудину з водою.
Інструкція
1
Намітьте композицію. Чорним акварельним олівцем почніть намічати контури корабельних корпусів і підставок, на яких встановлені моделі. Перейдіть до вітрил. Покажіть основні деталі палубного обладнання. На ранніх стадіях роботи постійно перевіряйте або змінюйте пропорції елементів композиції, не забуваючи, порівнювати суду один з одним.
2
Додайте колір. Візьміть олівець світла жовта охра і заштрихуйте вітрила м'якими діагональними лініями. Покрийте корпус великого корабля інтенсивнішою перехресної штрихуванням. Зафарбуйте підставки і уточніть обриси їх пір, а також обриси щогл, гику (рухомого бруса, до якого кріпиться нижній край вітрила) і бушприта (бруса, виступаючого вперед на носі судна).
3
Намалюйте маленькі складки. Зобразіть смуги на вітрилах меншого корабля і додайте деталі на кормі. Намалюйте щогли венеціанським червоним олівцем, їм же злегка заштрихуйте корпус, кіль і підставку. Покрийте корпус штрихами трав'янисто - зеленого олівця, захопивши при цьому кіль.
4
Окрасьте вітрила. Намалюйте гостро заточеним чорним олівцем нові деталі палубного устаткування на меншому судні. Заштрихуйте палубу і підставку. Окрасьте вітрила в густий коричневий колір, завдавши верстви штрихування чорним олівцем, коричневою вохрою і венеціанським червоним олівцем.
5
Вибудуйте темні тони. За допомогою чорної штрихування поглибте тінь на підставці меншого судна. Перейшовши на венеціанський червоний олівець, зробіть колір більш густим і насиченим. Заштрихуйте на білій поверхні стола сіру тінь, що відкидається моделлю.
6
Намалюйте великий корабель. Білим олівцем уточніть палубу малого судна. Взявши чорний олівець, прорисуйте контури корпусу великої моделі і покажіть окремі деталі - такі, як канати, блоки та такелаж. Олівцем коричнева охра зобразите такелаж. Позначте смуги на вітрилі і планки обшивки корпусу.
7
Додайте деталі. Намалюйте нові деталі - якір, ланцюг, оснастку під бушпритом і кільця, на яких кріпляться вітрила. Затемните бушприт і позначте відкидається великим судном тінь.
8
Розмийте фарбу. Ще трохи попрацюйте над вітрилом олівцем світла жовта охра, а потім размойте фарбу на вітрилах вологої китайської пензлем. Кисть при цьому «забере» частину чорного пігменту, в результаті чого на вітрилах з'являться сірі тіні. Дайте зображенню просохнути.
9
Поглибите тон. Поглибте темний тон під корпусом великого корабля олівцем коричнева охра. Перейшовши на чорний олівець, намалюйте кільця навколо щогли і уточніть окремі деталі і контури. Малюнок готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=B4g_c4auSpM
Зверніть увагу
Такий малюнок вимагає ретельного вивчення зображуваного предмета - це стосується, зокрема, деталей палубного обладнання та складної вітрильної оснастки.
Корисна порада
Розмиваючи фарбу пензлем, ви можете втратити деякі важливі лінії, нанесені акварельними олівцями. В цьому випадку необхідно залишити вологу кисть, просушити знебарвила ділянку феном, а потім поправити малюнок.
« Титанік » - знаменитий «непотоплюваний» корабель. Трагедія, яка сталася в квітні 1912 року, ще довго нагадуватиме всім про корабель-гіганті, побудованому на початку двадцятого століття. Таке диво техніки можна відобразити і на малюнку.
Вам знадобиться
  • - альбомний аркуш
  • - олівець
  • - ластик
Інструкція
1
Накидайте обриси корабля. Розташуйте його по всій довжині альбомного листа. Спочатку внизу аркуша проведіть горизонтальну лінію. Вона повинна йти по похилій вниз зліва направо під маленьким кутом. Зобразіть довгий прямокутник. Ліву сторону зробіть трохи вже правою. Це буде корпус корабля.
2
Від верхнього краю прямокутника зробіть невеликий відступ і проведіть горизонтальну лінію, яка повинна повторити обриси прямокутника. Це буде палуба. Розділіть корпус « Титанік а» навпіл вертикальною лінією.
3
З лівого боку над верхньою межею прямокутника проведіть дві горизонтальні лінії паралельні корабельному корпусу, тобто лінії повинні йти по похилій вгору. У місці перетину з вертикальною лінією зробіть перелом і продовжите далі її по похилій вниз. Другий кінець лінії повинен впертися в корпус корабля. Таким чином зобразите кут верхніх палуб.
4
Намалюйте труби « Титанік а». Три розмістіть зліва від вертикальної лінії, одну - справа. Зобразіть їх неоднакового розміру. Трубу на передньому плані намалюйте трохи ширше, на задньому - трохи вже. Як і весь корпус корабля, труби розташуйте по похилій вгору. Зліва розташуйте найнижчу, а крайню справа - найвищу.
5
У носовій і хвостовій частинах корабля намалюйте вертикальні лінії - щогли. Щогли повинні істотно підноситися над трубами. До них прикріпіть канатну сітку у вигляді трикутника, поділеного на маленькі квадрати. Прорисуйте вікна кают. Нижню частину « Титанік а» і верхні частини труб зробіть темними. У темній частині труб залиште білими вузькі вертикальні смужки. Візуально створіть ефект відображення світла. Каюти і палуби зобразите світлими. У самій нижній частині малюнка зобразите воду. На рівному сірому фоні прорисуйте темне коротке штрихи - невелику брижі.