Як зберегти мед.

Мед є одним з найбільш «довгограючих» делікатесів. Завдяки натуральним сахарам, виконуючим роль природних консервантів, він може зберігатися дуже довго, якщо ви дотрималися всіх умови. Кристалізація або помутніння не ознака псування продукту: мед з підвищеним вмістом пилку, ароматний і корисний, сам по собі, не залежно від зберігання, кристалізується швидше, ніж той в якому пилку набагато менше.
Вам знадобиться
  • - скляний банки з щільними кришками;
  • - контейнери для льоду;
  • - зіп-пакети.
Інструкція
1
Ідеальна посуд для зберігання меду - звичайна скляна банка з щільно притертою кришкою. Бактерії не розмножуються в меді і за рахунок того, що в ньому міститься дуже багато необхідної для їх життєдіяльності води. Не закрите кришка, погано підігнана кришка, що не герметична посуд - пропускають вологу і дозволяють їй накопичуватися, створюючи умови для розвитку мікроорганізмів.
2
Якщо ви переливає мед з однієї судини в іншій, обов'язково по закінченні цієї процедури протріть краю банки, призначеної для зберігання, чистою вологою тканиною. Це дозволить прибрати патьоки, а значить забезпечить щільне прилягання кришки.
3
Після того як ви загвинтили кришку на банці з медом, переверніть її догори дном. Ця операція дозволить вам переконатися у відсутності щілин.
4
Зберігайте мед в темному місці - кухонній шафі, коморі. Безліч корисних речовин, що містяться в цьому цілющому продукті, втрачають свої властивості під впливом сонячного світла.
5
Високі температури, частий перепад температур теж на користь меду. Не варто зберігати його і в холодильнику, адже ідеальна температура для цього продукту - 20-25оС. Однак, якщо ви хочете, щоб мед був весь час як «вчора з вулика», то можна його заморозити.
6
Для заморозки вам будуть потрібні невеликі ємності. Ідеально підійдуть чисті, сухі контейнери для льоду. Розлийте мед по лотках, намагаючись не переповнити їх і не пролити ласощі. Вкладіть лотки в зіп-пакети, надпишіть на них дату і приберіть в морозилку. Поліетиленовий пакет потрібен для того, щоб запобігти змішування запахів. Для того щоб використовувати такий мед, досить потримати кубик кілька годин при кімнатній температурі. Стандартний кубик замороженого меду дорівнює одній столовій ложці рідкого. Повторному заморожуванню мед не підлягає.
Корисна порада
Якщо вам не подобається смак кристалізованого меду, то повернути йому рідку консистенцію дуже просто - достатньо трохи прогріти продукт на водяній бані, постійно помішуючи. Намагайтеся не перегріти мед, так як це призведе до карамелізації цукрів.