Як пофарбувати кухонний гарнітур. Як пофарбувати старий куханний гарнітур.

Ви вирішили дати «друге життя» старому міцному кухонного гарнітуру. Швидко і нескладно його можна освіжити за допомогою фарбування. Меблі для кухні часто піддається різним хімічним впливам, тому акрилові фарби і лаки краще не використовувати. Решта лакофарбові матеріали мають дуже сильний запах, так що працювати потрібно в приміщенні з відкритим вікном або хорошою вентиляцією.
Вам знадобиться
  • - алкідна емаль або автоемаль;
  • - наждачний папір;
  • - грунтовка;
  • - валик і кисті;
  • - глізаль.
Інструкція
1
Вирішіть, який колір буде у вашого майбутнього кухонного гарнітура. Подумайте, чи готові ви міняти штори, оббивку на м'якому куточку. Як поєднуватимуться різні корисні дрібниці, які виставлені на увазі, з новою пофарбованої поверхнею. Краще ці питання вирішити вдома, тоді в будівельному магазині вам залишиться або купити готову алкіду фарбу, або колерувати її в підібраний колір у фахівців.
2
Зніміть фасади з усіх шафок. Щоб фарба була без патьоків, працювати потрібно на горизонтальній поверхні. Бічні панелі у меблів можна пофарбувати на місці, підклавши під шафки плівку або газети, тоді не доведеться відтирати ще й підлогу від бризок. Ті місця, які не підлягають фарбуванню, заклейте малярським скотчем.
3
Отвинтите від фасадів ручки і петлі. Якщо в дверцятах є скла, постарайтеся їх витягнути. Або покладіть на скла газету і закріпіть її малярським скотчем по периметру, щоб фарба не просочилася.
4
Закріпіть мелкозернистую наждачний папір в спеціальному тримачі або оберніть нею невеликий брусок, щоб не пошкодити пальці при Ошкурювання кухонного гарнітура. Фільончасті частини і незнімні декоративні елементи шліфуйте, притискаючи наждачку пальцями або закріпивши її на рейці. Якщо на дверцятах є МДФ плівка, підчепити її в куточку і зніміть з усією поверхні перед обробкою шкуркою.
5
Загрунтуйте меблі. Якщо у ваших фасадів пластикова поверхня, зверніть увагу на спеціальну ґрунтовку для пластиків. Для дерев'яних дверцят і з ДСП підійдуть звичайні грунтовки під фарбу.
6
Красьте великі поверхні велюровим валиком або з фарбопульта. Але при роботі з розпилювачем потрібна невелика практика, попередньо потренуйтеся на непотрібних дошках. Для фарбування боковин гарнітура і фасадів можна використовувати автоемалі в балончиках. Вони мають сильний запах, летких і вимагають роботи в респіраторі.
7
Для створення красивих складних пофарбованих поверхонь використовуйте лессировку. Для цього придбайте прозору фарбу - глізаль. Вона може бути того ж кольору, що й фарба на кухонному гарнітурі, а може і сильно відрізнятися. Зверніть увагу на інструкцію з використання глізалі. Там вказано, скільки часу у вас є для створення декоративного малюнка, поки прозора фарба не висохла. Лессировку можна робити фактурним валиком, сухий пензлем, зім'ятим шматком поліетилену. При використанні глізалі для фарбування кухонних меблів для закріплення результату необхідний фінішний лак.
8
Просушите фасади і бічні стінки. Пригвинтите ручки і петлі. Зберіть меблі.