Як стиснути лист.

Одним з головних достоїнств електронної пошти є можливість відправляти не тільки текст, а й файли будь-якого формату. Втім, поштові сервіси не дозволяють створювати занадто великі повідомлення, а тому перед юзерами досить часто постає питання стиснення письма.
Вам знадобиться
  • - електронний поштовий ящик;
  • - програма WinRar.
Інструкція
1
Залиште текст в тілі листа. Прикріплені файли є додатковою інформацією, яка «робить важчою» повідомлення, тому набагато економічніше, з точки зору обсягу, вставити в поле для введення тексту зміст усіх документів формату .txt. При цьому будьте уважні при копіюванні тексту з форматів .doc і .docx, т.к. вони зберігають ще й форматування (колір шрифту, інтервали), яке при перенесенні буде втрачено.
2
Мінімізуйте розмір файлів. Якщо дані, які ви збираєтеся відправити, займають занадто великий обсяг, то завжди можна їх відредагувати. Приміром, відправці підлягає картинка вагою в 3-4 мб. Найімовірніше, вона збережена в форматі високої якості: відкрийте файл за допомогою редактора зображень Paint і виберіть пункт "Зберегти як". Переконайтеся, що поле «Ім'я" не дублює назву якогось іншого файлу і встановіть формат збереження Jpeg. Вийшло зображення зовні залишиться колишнім, однак буде важити не більше мегабайта. Аналогічні способи редагування можна підібрати практично для будь-якого типу документів - так формат .docx набагато менш об'ємний, ніж .doc, а .mp3 в кілька разів менше, ніж .wav.
3
Користуйтеся архиваторами. Даний софт призначений для зменшення обсягу файлів і скріплення їх в окремі архіви. Найбільшою популярністю користується програма WinRar, яка після установки інтегрується в систему і прив'язується до всіх файлів стиснутих форматів. Користувачеві потрібно вибрати всі документи, які прикріплюються до листа, виділити їх в «Провіднику» загальною рамочкою і, клікнувши правою кнопкою миші, вибрати пункт "Додати до архіву». Відкриється меню архівації, де вам слід вибрати максимальну ступінь стиснення і клікнути на кнопку «Створити архів». Отриманий пакет займатиме на порядок менший обсяг, ніж файли окремо. Зверніть увагу на те, що якщо на приймаючому комп'ютері не встановлено жодного архиватора, то варто створити саморозпаковується, встановивши відповідну галочку в меню.
Корисна порада
Якщо стиснути повідомлення до потрібного розміру не вдається, то можна спробувати відправити його через іншу поштову систему.