Як займатися з дитиною 6 місяців.

В 6 місяців дитина починає контролювати позу при сидінні, встає в ліжечку або манежі, тримаючись за огорожу, повзає. Може маніпулювати двома предметами, вміє перекладати іграшки з руки в руку, вчиться вкладати предмети один в одного.
Вам знадобиться
  • Гарний настрій малюка і спокійний рівний голос мами.
Інструкція
1
В які розвиваючі ігри можна грати з шестимісячним малюком? Треба постаратися допомогти йому закріпити набуті навички і придбати нові в ігровій формі. Кроха освоює прості ігри - наслідування, наслідує у своїх діях дорослим. Візьміть брязкальце і настучіт простий мотив, дайте брязкальце в руки дитини, нехай теж спробує.
2
Дитина прислухається до мови дорослих, розвиваючи лепетние говоріння. У цей момент сядьте поруч, дитина повинна бачити ваші губи, співайте або говорите різні склади, короткі слова: ма-ма, па-па, ба-ба, ва-ва, ко-ко, і т.д.
3
Співайте пісеньки-забавлянки із згадкою частин тіла. Придумайте вправи, в яких згадувалися б частини його тіла - очі, ніс, руки, ноги, і під час гри називайте їх.
4
Грайте з малюком в ігри «Сорока-білобока», «Ладушки», «Коза-рогата», «Пташки полетіли» Кожну гру можна закінчувати лясканням в долоньки і радісним: «Ура!»
5
Пограйте в хованки з легким хусткою. Накрийте іграшку і запитайте: «Де зайчик?», «Ура! Катюша знайшла зайчика! ». Накрийте свою голову, запитаєте: «Де мама?», «Ура! Катюша знайшла маму! »
6
Показуйте фотографії близьких родичів і говорите: «Це мама, це тато, це братик Рома».
7
Повісьте картинки, що зображують тварин, геометричні фігури, фрукти, овочі, та інші. Розглядайте їх.
8
В 6 місяців дитина може самостійно займатися ігрушкой.Сядьте з малюком на підлогу, покатайте м'ячик, розповідаючи вірш «Мій веселий дзвінкий м'яч». Дайте йому пограти з м'ячем.
9
Виходячи з кімнати, махайте дитині рукою, кажучи при цьому: «Пока!»
10
Повчіть дитину говорити «Так», граючи в слоника. Покажіть іграшку слоника, і покажіть, як слон хитає головою вгору - вниз, вгору - вниз. При цьому задавайте питання: «Що говорить слон?», І самі відповідайте: «Слон говорить« ТАК »- вгору - вниз,« ТАК »- вгору - вниз.
11
Покладіть ногу на ногу і посадіть малюка собі на кісточку. Візьміть його за руки або підтримуйте за лікті. Похитуйте ногою, розповідайте потішки. Під час занять з дитиною 6 місяців співайте йому більше пісеньок, розповідайте вірші.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uwRqxaH3llU
Корисна порада
Закінчуючи будь-яку гру, обійміть і поцілуйте дитини, не забувайте хвалити його.
Майбутні успіхи маленького чоловічка залежать не тільки від розвиненого логічного мислення та бажання пізнавати світ, але й від люблячих його батьків. Як зробити заняття із немовлям більш ефективними?
Вам знадобиться
  • - різні іграшки і предмети (для розвитку моторики);
  • - дидактичні матеріали.
Інструкція
1
З самого першого місяця життя в проміжки між сном починайте сміливо знайомити малюка з навколишнім оточенням. Робіть це вдома чи на вулиці, якщо не дуже холодно. Не бійтеся частіше брати малюка на руки і підносити його до самих різних предметів. Називайте предмети, розповідайте малюкові історії, не економлячи на емоції.
2
Розвивайте орієнтовну активність в процесі дій з предметами та іграшками. Збагачуйте крихту новими враженнями. Покажіть йому, як собачка танцює, півник кукурікає. Знайомте малюка з дидактичними матеріалами (кулі, кубики, кільця).
3
Підбирайте предмети різні за матеріалом, фактурі, масі, пружності, щільності для розвитку тактильної чутливості долонь і пальців. Знайомте з площинним зображенням його улюбленої іграшки (картинка).
4
Пограйте пальчиками. Спочатку задіюйте свою руку, для цього стисніть її в кулак і робіть кругові рухи, зображуючи бджілку. «Дзижчання» і наближення руки до карапузові змусить його посміхатися. Максимально наблизившись, махом стисніть пальці з видихом «Бу-у-ум» і ласкаво погладьте малюка по животику, ручки, ніжки і голівці. Тепер повторіть цю веселу гру кілька разів, а потім зробіть те ж саме, але вже дитячою ручкою.
5
Майте на увазі, такі ігри дуже корисні, оскільки в поєднанні очікування, рухи, звуку і породжуваних емоцій малюк навчиться прогнозувати події і здійснювати свої перші висновки. Підсилюйте змістовну сторону спілкування в процесі ігор. Сприяйте появи у малюка потреби у спільних діях з дорослим.
6
Для розвитку розумових операцій і логіки пограйте з немовлям в ігри: «тепло-холодно», «світло-темно», «пухнасто-колюче», «твердо-м'яко». Такі заняття добре тренують пам'ять, сприйняття та інтелект і дитина зможе зробити свої перші висновки.