Як берегти слух.

Сучасна людина практично щодня піддається шумового впливу, яке завдає непоправної шкоди сенсорним рецепторам, розташованим у внутрішньому вусі. Як же вберегти свій слух?
Інструкція
1
Шум є найпоширенішою причиною зниження слуху. Особливо це стосується жителів мегаполісів. Щоб уберегти свій слух намагайтеся уникати гучної музики та інших звуків. Обмежте час перегляду телепередач і телефонних розмов. Не використовуйте навушники. Влаштовуйте собі «дні тиші». Намагайтеся якомога частіше виїжджати на природу і слухати «живу» класичну музику.Позаботьтесь про гарну шумоізоляція житлових приміщень. При можливості, постеліть на підлогу килимові покриття, що займають всю площу підлоги. Переконайтеся в тому, що вікна і двері житлових приміщень добре підігнані.
2
Недоліковані вірусні захворювання і застуда можуть призвести до розвитку отиту. Набряк, що виникає при цьому захворюванні, збільшує тиск у внутрішньому вусі, що в свою чергу, може позначитися на слух. Дотримуйтесь постільний режим при хворобах і чітко дотримуйтесь приписами лікаря.
3
Ніколи не займайтеся самолікуванням. Необхідно знати, що деякі лікарські препарати токсичні. Особливо це стосується антибіотиків. Їх складові при безсистемному прийомі можуть зробити негативний вплив саме на слуховий апарат.
4
У холодну пору року необхідно носити головні убори, які захищають не тільки голову, але і вуха. В особливо сильні морози рекомендується використовувати спеціальні навушники.
5
Ретельно стежите за чистотою вух - іноді навіть звичайна сірчана пробка може стати причиною тимчасового зниження слуху. Регулярно промивайте зовнішню частину вуха теплою водою і протирайте чистою серветкою або рушником. Не вводьте ватяні палички занадто глибоко в слуховий прохід.
6
При перших ознаках розлади слуху слід відразу ж звертатися до лікаря. Повністю відновити слух можливо тільки протягом перших 10 днів. Тому будь-яка затримка може призвести до незворотних последствіем.Ежегодно планово відвідуйте лікаря і перевіряйте слух. На ранніх стадіях визначити зниження слуху може тільки фахівець.