Як просвердлити отвір в керамічній плитці.

Іноді, для того щоб підвісити полку або встановити розетку, потрібно в керамічній плитці свердлити отвори різного діаметру. Однак після численних спроб це здійснити, доводиться констатувати сумний факт - плитка колеться на частини. Є кілька способів зробити в ній якісне отвір, зберігши при цьому цілісність матеріалу.
Вам знадобиться
  • - дриль;
  • - свердло з алмазним або победітовим наконечником;
  • - дриль;
  • - молоток.
Інструкція
1
Поряд зі стійкістю і міцністю поверхні керамічної плитки їй також властива надзвичайна крихкість. Дрилі і перфоратори зі свердлами, призначеними для бетону і цегли, на жаль, не зможуть зробити отвір в плитці, не пошкодивши її. Знадобиться свердло, ріжучакромка якого виявиться набагато твердіше поверхні плитки. Можна придбати спеціальне свердло з алмазним наконечником. Є також бюджетний варіант - саморобний свердло з победітовим наконечником, яке неодмінно знайдеться у майстрів на найближчому ринку.
2
Щоб свердло не линула по поверхні плитки, її потрібно накерніть, тобто виконати невелике заглиблення. Для цього прикладіть свердло вістрям до місця, призначеному для свердління, і, обережно постукуючи по торця молотком, зробіть на плитці маленьку вибоїну. Потім вставте свердло в дриль, вимкніть ударну функцію і просвердлите отвір. Після цього замініть свердло на звичайне і виконайте поглиблення в стіні до потрібної межі. Так можна зробити отвір не більш 1,5 см в діаметрі, оскільки знайти свердло з победітовим наконечником більшого розміру швидше за все не вдасться.
3
Зробити отвір у плитці більшого діаметру можливе лише на стадії її укладання. Намітьте маркером контури майбутнього отвору. Через його центр виконайте надріз плитки. Викуси отвір з двох половин плитки спеціальними кусачками. Можна також за наміченим контуру просвердлити безліч маленьких отворів і потім виламати серцевину.
4
Або придбайте інструмент балерину, що нагадує циркуль, але зі свердлом замість голки і алмазним різцем на місці графіту. Для отримання якісної кромки спочатку надріжте одну сторону плитки, а потім іншу. У разі використання алмазної коронки, досить просто встановити її в потрібному місці і просвердлити отвір.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OY7UfvrAP_Y
При ремонтних роботах нерідко доводиться робити отвори в керамічній плитці. Така ситуація виникає, якщо вам знадобилося пристосувати на кухні навісний шафка або додати в ванну кімнату вішалку для рушників. Складність полягає в тому, що тендітна плитка може розколотися при свердлінні, а замінювати таку зіпсовану плитку - справа дуже клопітка. Як же правильно свердлити керамічну плитку ?
Вам знадобиться
  • Малярська стрічка (ізолента або самоклеящейся плівка), електрична дриль, свердло для плитки, свердло з твердосплавним наконечником, аркуш паперу, пилосос.
Інструкція
1
Щоб правильно і акуратно зробити отвір в керамічній плитці, вам знадобляться малярська стрічка (підійде шматочок ізоляційної стрічки або самоклеїться плівки), електрична дриль, свердло для плитки, свердло з твердосплавним наконечником, аркуш паперу, пилосос.
2
Наклейте на місце, де має розташовуватися майбутнє отвір, квадратний шматочок малярської стрічки. При її відсутності цілком підійде ізоляційна стрічка, лейкопластир, самоклеящаяся плівка або кольоровий папір.
3
Нанесіть в потрібному місці на наклеенном шматочку малярської стрічки позначку. Використовуйте для розмітки фломастер. Мітка буде означати місце свердління, вона повинна бути добре помітна.
4
Приготуйте електричну дриль. У ній має бути передбачено регулювання числа обертів. Вставте в дриль спеціальне свердло, що застосовується при свердлінні плитки і скла. Таке свердло має списоподібний кінчик, виготовлений з карбіду вольфраму. Вимкніть ударний режим електродрилі.
5
Прикладіть кінчик свердла до зробленої вами відмітці і починайте свердлити на найменшій швидкості. Дуже важливо, щоб число обертів дриля спочатку було невеликим, від цього залежить цілісність плитки. Тут вам хорошу службу послужить шматочок наклеєною малярської стрічки - вона не дасть зісковзнути свердла з точки свердління. У міру проходження свердлом через кераміку збільшуйте число обертів дриля.
6
Подбайте про те, щоб уникнути пилу і крихт висвердлюється матеріалу. Для цього рекомендується згорнути зі звичайного аркуша паперу невеликий конверт з трикутними бічними стінками. Його потрібно приліпити липкою стрічкою трохи нижче місця свердління. У такій «кишеню» будуть зсипатиметься пил і крихти з-під свердла, залишивши підлогу чистим. Ще один варіант - знімати пил за допомогою звичайного пилососа.
7
Отже, плитка просвердлена. Тепер можна замінити свердло на те, яке підійде для вашої стіни. Зазвичай використовується свердло з твердосплавним наконечником, призначене для свердління каменю і бетону. Якщо під плиткою розташоване дерево, вибирайте відповідне свердло.
8
Коли роботи з свердління повністю завершені, відклейте стрічку з плитки, вставте в отвір дюбель або дерев'яну пробку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rfycgVHQsEg