Як оцінити ефективність рішення.

Кожен з нас приймає в житті ті чи інші серйозні рішення, часто їх вимагає наша робота. Є кілька критеріїв, за якими можна оцінити, наскільки ефективно прийняте рішення, чи добилися ви цілей і чи вдало вибрали шлях.
Інструкція
1
Якщо ви хочете прийняти якесь складне рішення, а його важливість і варіанти наслідків не дають вам спокою, гарненько обміркуйте і проаналізуйте ситуацію і можливі шляхи вирішення. Для цього, насамперед, треба заспокоїтися і постаратися ставитися до проблеми якомога об'єктивніше, незважаючи на те, що вона може дуже сильно зачіпати вас. Не дозволяйте своїм емоціям взяти верх. Випишіть на лист чітко сформульовану проблему, всі можливі варіанти її вирішення. Візуальне сприйняття інформації може допомогти вам розкласти інформацію «по поличках», подивитися на можливі рішення з усіх боків. Те ж саме можна робити з вже прийнятим раніше рішеннями, щоб переконатися, чи правильно ви вчинили, і коштувало воно того.
2
Щоб почати розмову про ефективність, для початку необхідно чітко позначити кінцеву мету, заради якої приймається рішення. Подумайте, чи досягають виписані вами вирішення цього результату.
3
Для досягнення поставлених результатів ви будете докладати якихось зусиль, можливо, вам мають фінансові вкладення і багато іншого. Ця група факторів називається «кошти». Визначте, що потрібно для того, щоб втілити в життя кожен з варіантів рішення. Порівняйте, які кошти потрібні для кожної моделі.
4
Кінцевим фактором аналізу є результат. В його рамках оцініть найголовніше: що буде в результаті ухвалення рішення, скільки буде витрачено сил, грошей, і що вийде в кінці. Як говориться в розхожою фразою, чи варта гра свічок.
5
Якщо рішення стосується будь-яких обчислюються варіантів, то ефективність від її прийняття можна порахувати в абсолютних або відносних величинах. Приміром, менеджер прийняв рішення про випуск нової реклами на екранах в місті, використовуючи додаткові фінансові кошти. Чистий прибуток по продажам рекламованих продуктів збільшилася і склала іншу суму. Якщо відняти з прибутку поточного періоду суму попереднього, то отримаєте ефективність від прийняття рішення за період, виражену в рублях. При розподілі суми поточного періоду на суму попереднього і множенні кінцевого результату на сто, отримаєте збільшення прибутку по відношенню до попереднього періоду, виражене відсотках. Ці показники і будуть говорити про ефективність прийняття рішення. Також існує цілий ряд складних алгоритмів і аналізів, що особливо стосується прийняття управлінських рішень в комерції. Розповісти про це в одній статті неможливо, і якщо вам потрібні такі дані, запишіться на курси менеджменту або самостійно виучитеся по якісної професійної літератури.