Як залатати дах. залатати дах руберойдом.

Продірявилася дах .... Ця думка буде «капати» на голову до тих пір, поки ви не зробите ремонт покрівлі. Перший же дощ перевірить якість вашої роботи. Якщо з поставленим завданням ви впоралися погано, крапель в будинку буде продовжуватися. Як залатати дах з найкращою якістю?
Інструкція
1
Спочатку визначте обсяг дефектів кроквяної системи, елементи якої могли постраждати в результаті течі покрівлі. Якщо якийсь елемент дерев'яної конструкції даху пошкоджений (утворилися глибокі тріщини, провіси або з'явилася гниль), він підлягає заміні або ремонту. Для цього ушкоджене місце виріжте і на його місце встановіть нову деталь. Тепер приступайте до латання дірок покрівлі. Залежно від того, з якого матеріалу вона зроблена, відрізняються і способи ремонту.
2
Покрівля з м'яких рулонних матеріаловОпределіте дефектні місця: а) повітряні або водяні бульбашки, які утворюються при розшаруванні покриття; б) порізи, одержувані при прибиранні снігу, проведенні інших ремонтних робіт на даху; в) розтріскування покривного матеріалу через низької якості його покриття Для видалення бульбашок зробіть в цьому місці хрестоподібний надріз. Кінці відігніть в сторони, очистіть відкрилася поверхню від води, дайте їй просохнути. Промастіть це місце бітумною мастикою і поверніть загорнуті кінці на місце. Зробіть латочку, яка повинна перекрити дефектне місце на 10-15см. Знову змастіть дефектне місце мастикою, приклейте латочку. Зверху покрийте її ще одним шаром мастики і посипте гарячим піском для запобігання розтріскування при висиханні. Якщо на покрівлі виявлений дефект у вигляді порізу, акуратно виріжте це місце, зробіть латочку за формою і розміром однакову з вирізаним шматком. Поверхня вирізу покрийте мастикою і накладіть латочку. Краю між латкою і основний покрівлею заповніть шпаклівкою, зробленої з гарячої мастики і піску. Дефектне місце промажьте мастикою і укладіть другий латочку, перекривши першу на 10-15см. Покрийте дефект наступним шаром мастики і посипте нагрітим піском. При розтріскування покривного матеріалу очистіть це місце, покрийте мастикою і засипте нагрітим піском.
3
Покрівля з железаВиявіте все проржавілі або пробиті місця. Для того, щоб не пропустити навіть дрібних пробоїн, візьміть собі помічника. Нехай він спуститься на горище в сонячну погоду, виявить всі, навіть незначні, дірки і палицею постукає по цьому місцю. Ви ж на даху відзначте їх крейдою. Очистивши весь дах від пилу і бруду відзначте залишилися дефекти (іржу). Встановіть латки. Для цього виріжте пошкоджене місце, підготуйте латку з допуском на з'єднання по краях. З'єднайте її зі старою покрівлею лежачими і стоячими фальцами (швами, отриманими загином країв старого і нового аркуша). Латки, перед установкою, прооліфьте, встановіть на місце, покрийте фарбою. Іржаві місця очистіть від іржі за допомогою металевої щітки, пофарбуйте. Окрасьте весь дах. Робити це потрібно в суху погоду не менш ніж у два шари.
4
Покрівля з хвильового шіфераПроверьте покрівлю на дефекти. Листи з відколотий краями, поперечними тріщинами і зламами приберіть. По краях знятого листа встановіть два містки. Потім, стоячи на них, зніміть шурупи, що кріплять сусідні листи, або цвяхи. Листи підніміть, заведіть під них новий лист, закріпіть його шурупами або цвяхами. Дрібні тріщини замажте мастикою або накладіть на них тканинні латки, які відразу зафарбуйте. Якщо на поверхні з'явилися лишайники, очистіть їх металевою щіткою, обмітаючи і пофарбуйте масляною фарбою для зовнішніх робіт або мастикою.
Зверніть увагу
Шифер - крихкий матеріал, тому всі роботи ведуться з містків, закріплених на конику будівлі. Щоб не роздавати покрівлю, до основи мостков можна закріпити прокладки з повсті або поролону.