Як відновити кісткову тканину.

Захворювання, пов'язане з руйнуванням кісткових тканин, називають остеопорозом. При цьому відбувається зменшення кісткової маси внаслідок зниження кальцію як в губчатому, так і в твердій речовині кісток. Вони стають пористими, крихкими і ламкими. Сприяє даному процесу спадковість, субтильное статура, низька фізична активність, куріння і алкоголь. Також низький вміст кальцію в продуктах харчування при його активній виведенні з організму провокує остеопороз.
Інструкція
1
В останні роки з'явилася ще одна вельми поширена причина остеопорозу - це захоплення населення чаями для схуднення, різними «очисними» методиками із застосуванням клізм і сечогінних засобів. Проносні, сечогінні і клізми - хоча і повільний, але вірний шлях до остеопорозу.
2
Необхідно пам'ятати про те, що кальцій зв'язується з жирними кислотами, тому знежирені продукти, набагато корисніше в якості джерела кальцію, ніж багаті жиром. Не всі знають, що легкозасвоюваний кальцій міститься в таких рослинних продуктах, як снить, яку наші предки вживали і в сирому і квашена, як капуста, вигляді. Також джерелами кальцію є зелені салати, цибуля, петрушка, горох, овес, шпинат, квасоля, боби. Але не варто забувати про те, що квасоля зі свининою - не є добре, а квасоля в овочевому рагу - це дійсно джерело кальцію.
3
При наявності факторів розвитку остеопорозу необхідно приймати біодобавки. Самий простий у приготуванні, дешевий і досить ефективний - це цитрат кальцію, який особливо необхідний жінкам в клімактеричному періоді. Для його приготування візьміть шкаралупу від півтора курячих яєць, промийте і, прокип'ятивши протягом 5-7 хвилин, підсушіть і зітреш в порошок. Залийте його лимонним соком і ретельно розмішайте. Розділивши на 3 частини, прийміть в три прийоми за 20-30 хвилин до їжі. При профілактиці остеопорозу достатньо приймати цей засіб по тижню кожен місяць. При діагностованому остеопорозі приймати слід курсами по 2-3 місяці з місячною перервою.
4
Кісткової тканини необхідний вітамін Д, активна форма якого допомагає всмоктуванню кальцію. Він утворюється в шкірі з холестерину під дією сонячних променів, але перехід його в активну форму відбувається під впливом гормонів. Повні люди практично не страждають остеопорозом, так як підшкірна жирова клітковина, діючи як свого роду додаткова статева система, перешкоджає втраті кальцію, активізуючи вітамін Д. А ось недолік маси тіла провокує це грізне захворювання. Інше питання - це ризик ускладнення серцево-судинних захворювань при надмірній вазі.
5
Застосування трав, що стимулюють вироблення статевих гормонів в корі надниркових залоз, допоможе в лікуванні та профілактиці остеопорозу. До них відносяться головки червоної конюшини, шишки хмелю, трава материнки або шавлії. Столову ложку подрібнених трав, взятих у рівній пропорції, залийте 100 мл охолодженої до 60 градусів кип'яченої води, настоюйте 1 годину, і випийте в три прийоми. Приймайте курсами по 2-3 місяці з місячною перервою. Лікування цими травами діє як гормонозаместітельная терапія, м'яко й безпечно.
6
Дослідженнями, проведеними в Ризькому інституті біомеханіки, доведена пряма залежність остеопорозу від зменшення рухливості рідини в кістках. Щоб поліпшити капілярний кровообіг приготуйте наступний склад. Візьміть в рівній кількості листя і коріння кульбаби і талабан, подрібнивши, перемішайте. 2 столових ложки сировини залийте 300 мл охолодженої до 60 градусів кип'яченої води і настоюйте протягом години. Випийте в три прийоми за 20 хвилин до їжі. Приймати курсами по 2-3 місяці з місячною перервою.
Зверніть увагу
Остеопороз дуже важливо вчасно діагностувати, адже рентген показує тільки пізні стадії.
Корисна порада
Також при остеопорозі необхідно приймати траву естрагон в салатах, снить, сить їстівну (особливо при діабеті, ускладненому остеопорозом). Ефективно натирання масляним екстрактом оману, живокосту, нічний енотери.