Як відновитися після проведення хірургічної операції.

Хірургічне втручання завдає найсильніший удар по організму. Наркоз і препарати, які призначають після проведення операції, роблять негативний вплив на здоров'я. Щоб швидше видужати і повернутися до нормального життя, потрібно дотримуватися лише кілька правил.
Інструкція
1
Доопераційному підготовка - запорука успіху не тільки в проведенні операції, а й у відновленні організму. Тому якщо вам ще тільки призначена операція, погоджуйтеся на попередню госпіталізацію. Вам проведуть курс підтримуючої терапії, що зменшить ризик розвитку різного роду ускладнень. Намагайтеся не нервувати, а спокійно чекати того дня, коли все відбудеться. Нервове перенапруження сприяє підвищенню тиску, що негативно позначається на згортання крові.
2
Після проведення операції дотримуйтесь всіх рекомендацій фахівців. Щоб організм не ослаб, їжте, навіть якщо ви не хочете цього. Пийте рідкий бульйон, вживайте молочні продукти і натуральні соки, відварну рибу і червону ікру. При правильному підході до харчування сили повернуться до вас через кілька днів. Якщо повністю відмовлятися від їжі, процес загоєння післяопераційних швів і регенерація оперованого органу займе багато часу.
3
Намагайтеся якомога більше рухатися. Якщо ви будете постійно лежати, кров почне застоюватися, що викличе ще більше нездужання. Звичайно, перші дні ви будете відчувати сильний біль в районі шва, але вона поступово пройде. Ходіть гуляти на свіжому повітрі, це не тільки підніме вам настрій, але і збагатить кров киснем.
4
Проконсультуйтеся з лікарем про необхідність застосування вітамінних комплексів. Необхідні речовини в потрібних кількостях не надходять в організм з продуктами харчування, а вони так необхідні для прискорення регенерації тканин. Синтетичні аналоги допоможуть вирішити цю проблему. Якщо після операції вам були призначені антибіотики, потрібно відновлювати і кишкову мікрофлору. Приймайте біфідо- і лактобактерії.
5
Періодично відвідуйте лікарню для контролю вашого стану. Здавайте кров, проходьте огляд у лікаря. Поступово ваш організм відновиться. Через кілька місяців від післяопераційного шва залишиться лише ледь помітний слід.