Як відпочити на морі.

Відпустка часто асоціюється з поїздкою на море. Пляжний відпочинок - це можливість відпочити, розслабитися, поніжитися в теплій морській воді і позасмагати під щедрим південним сонцем. Відпочити на морі можна навіть за наявності самих скромних коштів - наприклад, замість подорожі на екзотичні острови відправитися на тиждень до Криму.

До речі, морський відпочинок буде корисним не тільки для дорослих, а й для дітей. Якщо ви відправляєтеся до моря з дитиною, постарайтеся вибрати комфортабельний пансіонат сімейного типу (такі є на кожному курорті). А якщо ви плануєте їхати на море з компанією дорослих - можна зупинитися в готелі, а можна віддати перевагу відпочинок з наметом. В цьому випадку єднання з природою дозволить вам отримати незабутні враження і зняти стрес, викликаний необхідністю перебування в шумному і багатолюдному місті. Але для того, щоб відпочинок на морі не обернувся для вас неприємностями, слід дотримуватися елементарних правил безпеки.

  1. Пам'ятайте, що день-два доведеться витратити на акліматизацію. Тому постарайтеся не влаштовувати своєму організму додатковий стрес, викликаний переїданням чи надмірним вживанням міцних напоїв.
  2. Сонце може не тільки подарувати гарну засмагу, а й викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. Тому не відвідуйте пляж з 12-00 до 16-00, ранкове і вечірнє сонце набагато корисніше денного. Обов'язково беріть з собою сонцезахисний крем. Час перебування на пляжі слід збільшувати поступово, починаючи з 10-15 хвилин.
  3. У багатьох країнах (особливо екзотичних) незмінно виникає спокуса спробувати незнайомі блюда, які в більшості випадків продаються безпосередньо на пляжі або на набережних. Постарайтеся дотримуватися всіх правил особистої гігієни, частіше мити руки, з обережністю ставитися до незнайомої їжі і пити тільки мінеральну або бутильовану воду. У спеку кишкові інфекції можуть поширюватися з феноменальною швидкістю. Якщо ви відпочиваєте на морі з дитиною, уважно стежте за його самопочуттям.
  4. Щоб відпочити на морі якомога більш захоплююче, не обмежуйтеся відвідуванням пляжу - намагайтеся відвідувати місцеві музеї, вивчати пам'ятки, приєднуватися до екскурсійним групам, знайомитися з місцевими традиціями і милуватися морськими пейзажами.