Як перевести годинник на зимовий час. Як перевести годинник навесні.

Через те, що тривалість світлого часу доби циклічно змінюється протягом року, зменшуючись в зимовий час, також циклічно збільшується і витрата електроенергії на освітлення. Щоб якось його скоротити, багато країн вводять «зимовий час», переводячи годинник назад в кінці осені і повертаючись до нормального часу навесні.
Інструкція
1
Почніть з визначення дня, в який вам необхідно переводити годинники на зимовий час. Коли ця міра економії електроенергії використовувалася в Росії, перехід відбувався в 3 годині ночі з останньої суботи на неділю жовтня. У європейських країнах це роблять в цей же день, але годинник переводиться в 1:00 по Гринвіцьким часом (зараз воно називається UTC - «Універсальний координований час»). В обох північноамериканських країнах переводити стрілки треба на тиждень пізніше - о 2 годині ночі першої неділі листопада. Але при цьому треба уточнити, чи використовується взагалі «зимовий час» саме в тому штаті, де ви знаходитесь. На Україну перед переведенням теж не завадить з'ясувати поточний стан справ - постанови про скасування та відмову від скасування переведення стрілок там приймаються іноді по кілька разів на рік. На африканському континенті цей спосіб економії не дуже актуальне, оскільки ближче до екватора тривалість світлого часу доби мало змінюється зі зміною пори року.
2
Переведіть стрілки годинника на одну годину назад, якщо день переходу на зимовий час настав. Зрозуміло, немає необхідності робити це саме о третій годині ночі - «відмотати час назад» з вечора, перед сном, або навпаки - з ранку. Не забудьте зробити це на всіх годинниках, якими користуєтеся (наручних, настінних, в мобільному телефоні, вбудованих в побутові прилади і т.д.). Хоча, якщо ви випустите з уваги будь-якої з гаджетів, то навряд чи станеться щось страшне: головне - не забути саме ті години, якими ви користуєтеся регулярно.
3
Багато електронні годинники можуть здійснювати перехід на зимовий час самостійно, тому перед перекладом «стрілок» в стільниковому телефоні, комп'ютері та інших електронних пристроях спочатку переконайтеся, що це ще не зроблено розумним приладом. Якщо ця опція не задіяна, включіть її в налаштуваннях пристрою. Наприклад, в системному годиннику комп'ютерної операційної системи Windows така настройка поміщена на вкладку «Дата і час» або «Часовий пояс» (залежно від версії ОС) вікна з настройками годин.