Як зробити діалогове вікно.

Значна частина інтерфейсу більшості додатків реалізована у вигляді діалогових вікон. У Windows є підтримка створення вікон даного типу з шаблонів, що зберігаються в ресурсах виконуваного модуля. Тому для того щоб зробити діалогове вікно, зазвичай треба розробити його шаблон і написати код обробників потрібних повідомлень.
Вам знадобиться
  • - Microsoft Visual C ++ 6.0.
Інструкція
1
Додайте новий шаблон діалогу до складу ресурсів програми. Перейдіть на вкладку ResourceView вікна проекту в Microsoft Visual C ++ і натисніть Ctrl + R або виберіть у меню пункти Insert і "Resource ...". У списку вікна, що з'явилося виберіть пункт Dialog і натисніть кнопку New.
2
Змініть ідентифікатор, заголовок, шрифт, розмір і набір стилів доданого діалогу. Відразу після створення шаблон діалогового вікна буде відкритий в редакторі ресурсів. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт Properties. На вкладці General введіть заголовок діалогу та зручний ідентифікатор ресурсу. На вкладках Styles і More Styles виберіть стилі, а на вкладках Extended Styles і More Extended Styles - розширені стилі вікна. Закрийте вікно Dialog Properties.
3
Додайте елементи управління в діалог. Клацніть по одній з кнопок панелі інструментів Controls, на якій зображений потрібний елемент. Клікніть в вільне місце редагованого діалогового вікна. Скоректуйте мишею положення і розміри доданого елемента керування.
4
Змініть ідентифікатори і стилі доданих в діалог елементів управління. Клацніть по якому-небудь з них правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть Properties. Відредагуйте потрібні властивості.
5
Створіть клас для обслуговування діалогу. Натисніть Ctrl + W. У вікні Adding New Class виберіть опцію Create a new class і натисніть OK. У вікні New Class в поле Name введіть ім'я класу і натисніть OK.
6
Додайте обробники повідомлень діалогового вікна і елементів управління, що знаходяться в ньому. Відразу після створення класу буде автоматично відкрито вікно MFC ClassWizard (крім того, його завжди можна відобразити за допомогою натискання клавіш Ctrl + W). Перейдіть на вкладку Message Maps. Виберіть діалог чи потрібний елемент управління у списку Object IDs. Виберіть ідентифікатор повідомлення, яке потрібно обробити, у списку Messages. Натисніть кнопку Add Function для додавання обработчіка.Переключітесь на вкладку Member Variables. У списку Control IDs виберіть потрібний елемент керування. Натисніть кнопку Add Variable для додавання пов'язаної змінної. Натисніть OK у вікні MFC ClassWizard для фіксації зроблених змін.
7
Напишіть код ініціалізації та заповнення даними елементів управління діалогу. Відкрийте на редагування файл реалізації створеного на п'ятому кроці класу. Додайте код в обробники, створені на шостому кроці. Наприклад, має сенс додавати код заповнення елементів даними в обробник OnInitDialog повідомлення WM_INITDIALOG.
8
Протестуйте функціонал створеного зробленого діалогового вікна. Зберіть додаток, натиснувши клавішу F7. Запустіть програму, натиснувши Ctrl + F5.