Як зняти задні зірочки з велосипеда. Як зняти зірочки з заднього колеса гірського велосипеда.

Знімати касету із задніми зірочками іноді доводиться, щоб відрегулювати підшипники задньої втулки (за великим рахунком можна і не знімати, але зручніше регулювати зі знятою касетою). Іноді ж треба замінити самі зірочки або провести заміну спиці заднього колеса в поїздці. Це можна виконати самостійно за наявності деяких спеціальних інструментів, які повинні бути у кожного поважаючого себе велосипедиста.
Інструкція
1
Зніміть заднє колесо. Для цього переверніть велосипед колесами догори і обіпріть його на кермо. Якщо у вас велосипед початкового рівня, то колесо кріпиться гайками, які нагвинчені на кінці осі. Щоб зняти колесо скористайтеся розвідним або накидним ключем відповідного розміру. Якщо ж у вас спортивний шосейний або гірський велосипед, то там може застосовуватися ексцентриковий затискач. У такому випадку колесо можна зняти без інструментів.
2
Вставте в шлицевую гайку знімач касети. До тріскачці касета притягається шліцьовій гайкою. Для того щоб відвернути цю саму гайку, вам знадобиться спеціальний знімач касети (можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині). А щоб утримати касету (відгвинчувати її доводиться у напрямку до вільному обертанню заднього колеса) знадобиться хлист. Також обзаведіться розвідним або накидним гайковим ключем.
3
Одягніть хлист на найбільшу касетну зірочку. Утримуйте касету хлистом і обертайте знімач за допомогою гайкового ключа. Для цього буде потрібно докласти досить пристойне зусилля. Враховуйте, що найменша зірочка і шліцьова гайка мають трохи рифлену поверхню (щоб не було самовільного відгвинчування), тому під час відвернення пролунає різкий хрускіт. Не лякайтеся, це нормально.
4
Повністю викрутіть гайку, потім зніміть касету. Враховуйте і те, що деякі маленькі зірочки можуть незалежно вдягатися на тріскачку, і між ними розташовуються шайби - прокладки. Акуратно зніміть ці шайби і зірочки так, щоб при розбиранні вони не розсипалися. Знімайте їх по одній і акуратно де-небудь розкладайте, щоб при складанні не переплутати. Потім зніміть касету. Після цього зніміть захисне пластикове кільце, яке є на абсолютно всіх касетах.
5
Уважно розгляньте зуби зірочок і визначте ступінь зносу касети. Після усунення, чищення або заміни необхідних компонентів зберіть касету в зворотному порядку і встановіть на заднє колесо велосипеда.