Як заблокувати запуск програми.

В операційних системах сімейства Windows є програмні комплекси, запуск яких проводиться автоматично, тобто без участі користувача. Деякі з їх числа знаходяться в списку автозавантаження, їх досить просто прибрати. Куди складніше блокувати автоматичний запуск програм, яких немає в списку автозавантаження.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення AppLocker.
Інструкція
1
Для видалення програми зі списку автозавантаження необхідно запустити додаток «Налаштування системи». Натисніть меню «Пуск» і виберіть елемент «Виконати» або натисніть клавіші Win + R. У порожньому полі вікна введіть команду msconfig або виберіть зі списку, якщо вводили цю команду раніше. Також це додаток можна запустити через контекстне меню «Мого комп'ютера».
2
У вікні перейдіть до вкладки «Автозавантаження», знайдіть назву програми, запуск якої ви не можете заборонити і відзначте цей рядок. Потім натисніть кнопки «Застосувати» і «Вихід без перезавантаження».
3
В деяких випадках потрібного вам процесу в списку автозавантаження може і не бути. У такому випадку рекомендується використовувати утиліту для блокування запуску абсолютно будь-якого додатку, запис про який присутня у системному реєстрі. Перейдіть за наступним посиланням http://smartx.wpengine.com/products/tools/applocker і натисніть кнопку Download. Варто відзначити, що при використанні операційної системи сімейства Windows 7 даний додаток вже вбудовано в оболонку.
4
Запуск встановленої програми здійснюється через робочий стіл, для цього двічі клацніть по ярлику лівою кнопкою мишки. У вікні, утиліти перед вами з'явиться список всіх встановлених додатків, записи яких є в реєстрі.
5
Блокування необхідних процесів виконується в два кліка. Перший клік необхідно зробити за назвою програми, залишивши відповідну позначку на рядку. Другий клік необхідно зробити по кнопці Save.
6
Для виконання блокування додатка, назви якого немає в списку необхідно натиснути кнопку Configure в нижній частині вікна. У вікні, необхідно заповнити два поля. Перше поле Caption заповнюється назвою блокируемой програми, щоб вам було простіше орієнтуватися. У друге пусте поле Executable File Name введіть ім'я файлу. Наприклад, для архіватора WinRar необхідно вказати winrar.exe. Тепер натисніть кнопки Add і «ОК».