Як прочитати вхідні листи.

Сьогодні сервіс обміну електронними повідомленнями використовується повсюдно. З його допомогою можна відправити послання в будь-яку точку планети і отримати звіт про доставку всього через кілька секунд. Нехай дана технологія відома не перший рік, не всі користувачі інтернету вміють правильно працювати з цим інструментом.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з доступом до інтернету.
Інструкція
1
Перед тим як переглянути або прочитати вхідні повідомлення у вашому електронному ящику, необхідно відкрити його. Для цього потрібно запустити браузер і в адресному рядку ввести точну адресу веб-сервера, на якому розташовується ваш e-mail. У порожні поля введіть свої реєстраційні дані (логін і пароль). Якщо ви не пам'ятаєте точно, які дані були вами використані при реєстрації, скористайтеся опцією «Відновлення пароля до облікового запису».
2
Після натискання кнопки «Увійти» ви опинитеся на сторінці своєї поштової скриньки. Натисніть на папку «Вхідні», щоб переглянути всі листи в цьому каталозі. Листи, які позначені скріпкою, мають вкладення (завантажені файли). До таких листів варто ставитися вкрай уважно, додатки до листів можуть містити шкідливі об'єкти.
3
Для перегляду листа необхідно кликнути мишею по його заголовку. Заголовки непрочитаних листів у цій папці відображаються жирним шрифтом і знаходяться, як правило, зверху списку. Якщо відкритий лист відображається некоректно, тобто замість звичних кириличних літер ви бачите закарлючки, необхідно прокрутити текст листа до самого кінця і натиснути посилання інше кодування. Якщо ви спробували всі кодування, а бажаного результату так і не отримали, отже, відправник листа працює з іншою операційною системою або поштовою програмою.
4
Після прочитання тексту листа, його можна видалити. Для цього натисніть відповідну кнопку у верхній або нижній панелі кнопок. Якщо лист не видалити, воно залишиться в папці «Вхідні». Велика кількість прочитаних листів призводить до повільної завантаженні поштової скриньки, тому бажано періодично видаляти непотрібні повідомлення. Важливі для вас листи рекомендується архівувати або переміщати в інший каталог, для цього дії є спеціальні кнопки.
Вступники в організацію документи підлягають обліку. Зазвичай реєстрація вхідних листів - завдання канцелярії, але в невеликих колективах цей обов'язок часто покладають на секретаря. Методика оформлення кореспонденції, як правило, докладно описується у внутрішній інструкції з діловодства. Якщо ж вона відсутня, при обробці нових документів потрібно дотримуватися певного порядку дій.
Вам знадобиться
  • - журнал реєстрації вхідної кореспонденції;
  • - штамп «Вхідний лист».
Інструкція
1
Прийміть і розсортуйте надійшла кореспонденцію. Розкривати потрібно все листи , крім мають особливу позначку, наприклад, «Особисто керівнику» або «Конфіденційно» і т.д. Не поспішайте викидати конверт, попередньо перевірте, чи зазначений в тексті зворотну адресу. У реєстрації не потребують бухгалтерські документи (рахунки, накладні), поздоровлення, рекламні матеріали.
2
Внесіть відомості про надійшли листах до журналу реєстрації вхідної кореспонденції. Він може бути електронним або традиційним (паперовим). Заповнюючи електронні форми, дотримуйтесь рекомендацій розробників програми. Комп'ютерні системи полегшують канцелярський працю, допомагає швидко знайти потрібну інформацію. Однак, в них важлива уніфікація, суворе дотримання правил введення відомостей, інакше документ може загубитися в базі.
3
Традиційний журнал реєстрації купите в друкарні або оформіть самостійно в зошиті формату А4. Головна вимога до нього - простота пошуку, наочність і акуратність заповнення. Зручно вести журнал у вигляді таблиці з наступними графами: 1. Дата реєстрації. Вхідні листи враховуйте в день отримання і ввечері передавайте на розгляд керівнику, якщо в організації не прийнятий інший порядок; 2. Реєстраційний номер. Цей атрибут документа складається з номера папки-справи «Вхідні документи» (за затвердженою номенклатурою справ організації) та порядкового номера (з початку календарного року) надійшов листа. Наприклад, «№ 01-12-273», де 01-12 - номенклатурний номер справи, 273 - унікальний номер листа. Вся надійшла кореспонденція реєструється один раз, незалежно від кількості надійшли пізніше копій, у тому числі електронних; 3. Автор листа (організація, приватна особа), наприклад, «ТОВ« Зустріч »або« Адміністрація області, заступник голови В.С.Сідоров »і т.д.; 4. Тема документа. Цю графу можна заповнити відомостями з заголовка листа або коротко сформулювати основну думку після його прочитання. Пишіть так, щоб пізніше ви могли легко згадати, про який саме документі йдеться, і пояснити це колегам. Наприклад, «Про укладення договору на транспортні послуги» або «Про надання відомостей з податку на прибуток до 12.12.2011» і т.д.; 5. Виконавець. Графу заповніть після отримання візи керівника. Впишіть прізвище співробітника, який буде готувати відповідь. Тут же позначте термін виконання. Дату відповіді на терміновий лист виділіть кольоровим маркером або подчеркніте.6. Примітки. Тут ви можете робити відмітки про виконання доручення керівника, або вказувати наявність важливих додатків до листа, або позначати кількість копій, які перебувають у співробітників у роботі.
4
Доповніть таблицю на ваш розсуд. Наприклад, побоюючись за збереження документів, виділіть графу для підпису виконавця при отриманні листа. Однак не перевантажуйте журнал і себе надмірно докладними записами. Всю потрібну інформацію містить документ, реєстраційні форми лише допомагають простежити стадію роботи над ним.
5
На всіх листах проставте спеціальний штамп, на якому зазначено вид кореспонденції - «Вхідні». Відбиток повинен розташовуватися в правому нижньому куті першої сторінки документа. Слідкуйте, щоб друком не перекривався текст. Порядковий номер і дату надходження впишіть в рядок відбитка вручну.
Корисна порада
Електронний лист роздрукуйте і зареєструйте в звичайному порядку.