Як навчитися вибіркового сприйняття інформації.

Сучасна людина отримує величезну кількість інформації. Телебачення, радіо, інтернет та газети - нові відомості надходять постійно, їх обсяг весь час зростає. Як розібратися в цьому морі інформації, зрозуміти, що для тебе дійсно важливо, а що ні?
Інструкція
1
Слід знати, що сприйняття інформації суб'єктивно - одну і ту ж новина різні люди можуть сприйняти по-різному, а хтось і зовсім не зверне на неї уваги. Мозок людини формує своєрідні фільтри, що відтинають інформацію, яка не відповідає його біологічним і психологічним інтересам. Жінка зверне увагу на одяг пройшла повз дівчини, тоді як чоловік швидше зацікавиться її зовнішніми даними, але не одягом. Крім того, люди часто ігнорують інформацію, яка не відповідає їхнім очікуванням.
2
Процес сприйняття людиною інформації та її інтерпретації дуже недосконалий. Людина частіше бачить те, що хоче бачити, тому істина вислизає від нього. Дуже багато людей в аналізі інформації спираються на стереотипи, так як це суттєво полегшує життя - відпадає необхідність думати, аналізувати. В той же час, таке сприйняття отуплює людину, позбавляє її можливості бачити світ таким, яким він є.
3
Тому питання навчання вибіркового сприйняття двояко: з одного боку, людина повинна відсікати всю зайву інформацію. З іншого, він повинен зрозуміти, яка інформація є для нього потрібною, а яка - ні. Крім того, залишилася потрібну інформацію він повинен сприймати правильно, без вносящей спотворення суб'єктивності.
4
Для відсікання зайвої інформації визначте, що для вас є досить важливим. Не поспішайте, подумайте уважно. Що ви віддасте перевагу подивитися - дурну комедію з «плоскими» жартами або пізнавальну передачу? Не йдіть на поводу у примітивних інстинктів - людина повинна розвиватися, рухатися вперед. Відтинайте все те, що не робить вас краще, не йде вам на користь.
5
Частину інформації можна вважати корисною. Але наскільки правильно ви її сприймаєте? Одним з найважливіших критеріїв істинності сприйняття є результати, які людина отримує, діючи на основі отриманої інформації. Якщо якийсь банк обіцяє дуже великі відсотки, багато людей поспішать покласти в нього свої заощадження. Ці люди на основі сприйнятої інформації про високі відсотках зробили неправильні висновки, що спричинили неправильні дії. Високі відсотки може обіцяти тільки банк, що знаходиться в складній фінансовій ситуації. І якщо такий банк розориться, в цьому не буде нічого дивного. Людина, яка вміє правильно аналізувати інформацію, ніколи не вкладе свої гроші в подібне фінансова установа.
6
Позбувайтеся шаблонів сприйняття, вони обмежують бачення суті речей. Людина залишається в полоні власних ілюзій, бачить те, чого насправді немає. Лежить на землі людина не обов'язково п'яниця - можливо, йому просто стало погано з серцем. Переходячи вулицю на дозволяючий сигнал світлофора, дивіться по сторонам - переконання в тому, що на зелений сигнал світлофора йти безпечно, ілюзія. Багато людей, збиті проїхали на «червоний» водіями, переконалися в цьому на власному досвіді.
7
Уміючи вибірково сприймати інформацію, відсікаючи непотрібне, і правильно аналізуючи залишився, ви зможете бачити світ таким, яким він є, що найсприятливішим чином позначиться на вашому житті.