Як забезпечити організм кальцієм.

Основним елементом, необхідним для нормального стану кістково-суглобової системи є кальцій. Але щоб забезпечити їм організм важливо не тільки отримувати його з їжею, а й правильно поєднувати з іншими мінералами і вітамінами, які сприяють його засвоєнню.
Вам знадобиться
  • - продукти, що містять кальцій;
  • - препарати кальцію;
  • - продукти, що містять фосфор;
  • - вітамін Д.
Інструкція
1
Заповнюючи організм кальцієм, не забувайте, що цей елемент досить важко засвоюється і легко вимивається з організму. А сприяють цьому недостатнє його надходження з їжею, неправильне поєднання продуктів, різні хвороби і дефіцит в організмі вітамінів і мінералів, необхідних для всмоктування кальцію.
2
Для поповнення добової потреби кальцію включайте в щоденне меню продукти з його вмістом - кефір, сир, молоко (у тому числі сухе), вершки, яйця, сир. Вони ж містять фосфор, за участю якого цей мінерал здатний засвоюватися. Особливо корисний кальцій рослинного походження. Він присутній в сої, бобах, петрушці, зеленій капусті, фініках і висівковий хліб.
3
Оскільки для засвоєння кальцію необхідний вітамін Д, вживайте яйця (жовток), печінка, вершкове масло. Але так як він міститься в їжі в малій кількості, приймайте його у вигляді готового комбінованого препарату (кальцій з вітаміном Д).
4
Щоб кальцій, отриманий з їжі, успішно проник з кишечника в кров і не вивівся, а засвоївся нирками назад, не зловживайте міцним чаєм, кавою, газованими солодкими напоями, цукром і солодощами. Ці продукти порушують кислотно-лужну рівновагу організму, на відновлення якого витрачається кальцій.
5
Для повноцінного засвоєння кальцію щоденне меню складайте без переваги жирів і білків. Проте їх недолік може привести до порушення всмоктування цього мінералу.
6
Дефіцит кальцію може розвинутися при надлишку в організмі заліза, магнію, цинку, калію і натрію. А також при захворюваннях нирок, щитовидної залози, панкреатиті, застосуванні проносних і сечогінних засобів. В цьому випадку вживайте лікувальні (підвищені) дози кальцію.
7
Якщо організм відчуває постійний дефіцит кальцію, потреби в ньому заповнюється за рахунок резервів, що містяться в кістках, зубах, волоссі. Саме тому його хронічну нестачу в першу чергу несприятливим чином відбивається на їх стані.