Як виявити дефект мови у дитини.

Кількість мовних розладів у дітей з кожним роком зростає. У зв'язку з цією несприятливою тенденцією актуальність проблеми профілактики мовних порушень у дітей приймає глобальний характер.
Інструкція
1
Запам'ятайте, чим більше ви займаєтеся з дитиною і розвитком його мови, тим швидше ви можете розпізнати проблему. Ось деякі речі, які повинні вас насторожити.
2
Зверніть увагу на те, як часто ваш малюк видає звуки, схожі на воркування, булькання, прислухайтеся до того, як він лепече. У дванадцять місяців він повинен проявляти увагу до мовця або хоча б наслідувати елементарним звукам.
3
Переконайтеся, що до півторарічного віку словниковий запас вашого крихти становить не менше п'ятдесяти слів. У два роки він повинен використовувати комбінації з двох слів, а трьом рокам складати короткі фрази.
4
Перевірте для початку, чи може крихітка вимовляти голосні звуки ізольовано від інших. Політайте, як літачки, одночасно потягніть: «У-у-у». Нехай малюк бачить ваш рот. Після декількох спроб покажіть літачок в книжці, запитаєте, як він гуде, і подивіться, чи зможе він вимовити цей звук.
5
Те ж саме з іншими голосними. До двох років такі слова і звуконаслідування, як «ку-ку», «му-му» і подібні їм, обов'язково повинні бути присутніми в мові. В іншому випадку, зверніться до логопеда, він порадить, як вам займатися.
6
При перших ознаках виявлення дефекту мови, щодня виконуйте з малюком ряд нескладних вправ в повільному темпі по 10-15 разів. Наприклад, запропонуйте йому стиснути зубами невеликий олівець так, щоб він знаходився поперек зубного ряду, а потім переміщати кінчик язика то вище, то нижче олівця. Або покладіть на кінчик язика дитини хлібний кульку і попросіть його робити із зусиллям ковтальні руху, одночасно утримуючи кульку.
7
Якщо ви стривожені розвитком мови дитини, поговоріть з педіатром. Можливо, цю проблему доведеться вирішувати за допомогою спільної роботи ортодонтів, дитячих стоматологів, а також логопедів і педагогів у дитячих дошкільних установах. З їх допомогою ви можете, якомога раніше виявити у малюка міофункціональна порушення, що сприяють виникненню мовної патології, і вживати ефективних заходів до їх усунення.