Як вибрати акрилову ванну.

Акрил - загальна назва для полімерів на основі похідних двох органічних кислот: акрилової і метакрилової. Ванни з акрилу прості у догляді, досить стійкі до побутових розчинників, на них не розмножуються бактерії. До того ж вони набагато легше чавунних ванн, що дуже важливо при монтажі та демонтажі сантехніки.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили встановити акрилову ванну, вивчіть асортимент, який вам пропонують в магазинах, і попросіть у продавця сертифікати на кожний виріб. Потім знайдіть в інтернеті інформацію про фірму-виробника. Звертайте увагу на її стаж на ринку і відгуки покупців про якість виробів.
2
Оскільки справжність сертифікатів перевірити досить важко, будьте пильні при покупці. Надавите руками на дно і борти ванни - вони не повинні прогинатися, інакше виріб може одного разу просто лопнути під напором води.
3
Ванна виготовляється шляхом вакуумного формування акрилового листа. Акрил недостатньо міцний, тому готову сантехніку армують складом з поліефірної смоли і скловолокна. Огляньте уважно зріз ванни: він повинен складатися з листа акрилу товщиною 4-5 мм і армуючого шару. Причому шар акрилу навряд чи буде перевищувати 5 мм, інакше ціна виробу стане дуже високою.
4
Простукаєте борти і дно ванни - звук має бути глухим. Це свідчення достатньої товщини і міцності виробу. Бортики ванній не повинні просвічувати.
5
Зверніть увагу на якість покриття - воно має бути глянцевим і блискучим. Матова поверхня є свідченням того, що ванна виготовлена з дешевого пластику. На поверхні не повинно бути подряпин, відколів та інших пошкоджень.
6
Якщо ви не збираєтеся при монтажі зміцнювати борти і дно цеглою, особливу увагу зверніть на спосіб установки ванни. Вкрай бажано, щоб це був міцний каркас, а не ніжки.
7
Ви можете вибрати ванну будь-якого кольору, щоб вона вписалася в інтер'єр. Однак при виборі дизайну майте на увазі, що якісний акрил погано піддається деформації. Тому на виготовлення ванн химерних форм йде матеріал більш низької якості.
8
Разом з ванною придбайте набір засобів по догляду за нею. Для миття виробів з акрилу можна використовувати абразивні матеріали і жорсткі щітки. Дрібні пошкодження поверхні можна усунути, покривши їх рідким акрилом за допомогою кисті. Великі дефекти зачищайте дрібним наждачним папером, а потім так само покривайте акрилом.