Як підкислити грунт.

Залежно від мінерального і хімічного складу, грунту можуть бути нейтральними, кислотними та лужними. Кислотність характеризується показником pH. На нейтральних грунтах pH = 7. Чим цей показник нижчий, тим кисліше грунт.
Інструкція
1
Багато декоративні рослини воліють кислий грунт: рододендрони, гарденії, дрік, фіалка. Среднекіслих грунт підходить малині, суниці, агрусу, картоплі, капусті. Щоб підкислити грунт, внесіть в неї перепріли хвойні голки або тирсу хвойних дерев та вільхи в якості добрива.
2
Голки, тирсу і кору можна застосовувати як мульчу. Свіжі тирса витягають з грунту азот. Якщо ви вирішите їх використовувати, додавайте під рослини азотисті добрива, щоб не збіднювати землю. В якості мульчі також вживають випитий чай і каву. Вони не тільки утримують вологу і удобрюють ґрунт, але й оберігають рослини від слимаків.
3
Додавайте в воду для поливу щавлеву або лимонну кислоту (2 столові ложки на відро води) і яблучний або винний оцет (100 г на відро). Можна окисліться воду сірчаною кислотою або новим невикористаним електролітом для акумуляторів. Потрібно мати на увазі, що концентрація сірчаної кислоти, що входить до складу електроліту, залежить від його щільності. Колоїдна сірка також може використовуватися в якості окислювача.
4
Для домашніх рослин в спеціалізованих магазинах продають удобрені грунту з правильним мінеральним складом і потрібним рівнем pH. Але якщо ви використовуєте звичайну землю, яку набрали на дачі або в лісі, для підкислення можна додавати у воду кілька крапель лимонного соку.
5
Добре діє водний настій на кірках лимона. Використовувати вдома випитий чай і кава не рекомендується, оскільки вони можуть стати їжею для дрозофіл, або фруктових мушок.
6
Визначити кислотність грунту можна різними способами. Найнадійніший - побутової pH-метр, різні моделі якого продаються в спеціалізованих магазинах.
7
Хорошим індикатором кислотності стануть смородинові або вишневе листя. Залийте 3-4 листка склянкою окропу. Коли настій охолоне, киньте туди дрібку землі. Якщо грунт кисла, вода почервоніє, якщо слабокислая - посиніє. Зелений колір - показник слабощелочной або нейтральною середовища.
Будь акваріуміст знає, що певні види риб вимагають особливих умов, зокрема відповідного рівня кислотності води. Якщо вода дуже жорстка, її необхідно підкислити введенням хімічних речовин. Як це зробити?
Інструкція
1
Нормальний рівень рН, придатний для розведення більшості видів акваріумних риб, дорівнює приблизно від 6 до 9. Солі, що визначають жорсткість води, роблять її більш лужною, а органічні виділення риб - більш м'якою і кислої.
2
Якщо вода дуже жорстка, подкисляют її зазвичай введенням необхідної кількості розчину кислот: оцтової, ортофосфорної та іншими. Спочатку потрібно приготувати розчин будь-якої зручної кислоти, додаючи по краплі кислоту у воду (не навпаки). Потім, за допомогою піпетки кислоту додають у воду, стежачи за зміною рН за допомогою індикаторів. Для цієї операції краще взяти кілька літрів води з акваріума, додати кислоту, зробити необхідні заміри рівня кислотності, а потім, якщо все зроблено вірно, повернути воду в акваріум. Робити це потрібно для того, щоб не пошкодити рибам, якщо вода виявиться занадто кислою.
3
Збільшити кислотність води можна, додавши розчин дигідрофосфат натрію NаН2РО4 або калію КН2РО4. Ці солі викликають виникнення кислої реакції через початок процесу гідролізу. Досить 20-30 грам будь-який з цих солей на 100 літрів води, щоб отримати слабокислу воду з рівнем рН 5,8-6,5.
4
Якщо вода дистильована або в ній зовсім мало солей, можна спробувати підкислити її відваром торфу. Прокип'ятіть 10-20 г торфу в літрі дистильованої води протягом 30 хвилин. Потім відфільтруйте відвар і зберігайте його в холодильнику. Для збільшення кислотності додавайте відвар в воду до тих пір, поки вона не набуде золотистого кольору.
5
Якщо ви навпаки хочете знизити кислотність води, додайте в неї речовини, що мають лужну реакцію, наприклад, гідрокарбонат натрію - питну соду. Щоб отримати воду зі слабощелочной реакцією, досить додати від 3 до 8 грамів речовини на 100-літровий акваріум.