Як облицювати цоколь.

Часто будівля вже побудовано, і тільки після цього власники починають замислюватися, чим і як облицювати цоколь. Ця частина будівлі найбільше схильна до механічних навантажень, несприятливих атмосферних явищ, тому матеріали для облицювання повинні бути не тільки красивими, але і дуже міцними, а від дотримання технології багато в чому буде залежати довговічність покриття.
Вам знадобиться
  • - штукатурка;
  • - клей або цементний розчин;
  • - плитка або сайдинг.
Інструкція
1
Якщо поверхня цоколя нерівна або після утеплення та оздоблення фасаду він виявився сильно утопленим в будівлю, проведіть роботи з його вирівнюванню або висуненню за межі площини стіни. Для цього на цегляну або кам'яну поверхню зміцните сталеву Висічний армуючої сітки для того, щоб штукатурний шар не розтріскувався і не відшаровувався від стіни.
2
Потім розмітьте маяки і нанесіть шар штукатурки. Якщо необхідна більша товщина шару, наносите її в декілька прийомів, кожен раз чекаючи схоплювання попереднього.
3
Підберіть глибокопроникаючу ґрунтовку і ретельно обробіть поверхню.
4
Підберіть матеріал для облицювання цоколя. Якщо ваш будинок обшитий сайдингом, розгляньте можливість обробки цокольній частині спеціальним зміцненим сайдингом. Вибирайте матеріал залежно від ваших уподобань і екстер'єру будинку. Це може бути клінкер, керамічна плитка, керамограніт, сланець, болгарська камінь та інші матеріали. Респектабельно виглядають цоколі, облицьовані натуральним каменем або плиткою з аналогічною забарвленням.
5
Виберіть підходящу погоду для облицювання. Не варто починати роботи в занадто жаркий або занадто холодний день, також зіпсувати результат може сильний вітер і дощ. Очистіть поверхню, зробіть насічки на бетоні.
6
Якщо ви використовуєте природний камінь, обов'язково його помийте перед використанням. Поверхня не повинна бути курній і занадто гладкою.
7
Розведіть клей або цементний розчин. Клей вибирайте обов'язково морозостійкий, ознайомтеся з інструкцією - в ній має бути вказаний ваш вид облицювання (природний камінь, керамограніт, плитка та ін.) І умови експлуатації (цоколі будинків, морозо- і вологостійкість). Якщо ви використовуєте цементний розчин, візьміть хороший цемент і чистий пісок без домішки глини, змішайте в пропорції 1: 2 або 1: 3. Води додайте стільки, щоб розчин стояв на кельні, як крем на торті. Для пластичності можете покласти трохи рідкого мила.
8
Нанесіть склеювальний розчин на стіну, враховуючи максимально можливу товщину клею і час відкритого дії. Наприклад, якщо вам дається 10 хвилин на нанесення і 10 хвилин на коригування плитки, не варто охоплювати відразу велику площу; а якщо дано по 30 хвилин на кожну дію, то можете працювати з розмахом.
9
Укладайте плитку на поверхню, притискаючи її і розташовуючи її рівно по горизонталі і вертикалі. Відразу відмивають шви і змивайте цементну бруд з країв. Ретельно стежте за тим, щоб не було порожнеч і пропусків в швах, щоб у води не було шансів потрапити між плиткою і основою. З цією ж метою закрийте зверху виступ цоколя плиткою або іншим водонепроникним матеріалом. Після висихання зробіть затірку швів.