Як зробити маску жаби.

Маску практично будь-якого героя можна купити в магазині. Однак зроблені своїми руками, вони будуть неповторні, а значить, ви або ваша дитина не опинитеся одним з безлічі зайчиків або людей-павуків з однаковими обличчями. Спробуйте зробити маску жаби з пап'є-маше, щоб переконатися в цьому.

Інструкція
1
Заготовку для маски зробіть з скульптурного пластиліну. Розкотіть його в пласт товщиною 2-3 см і накладіть на обличчя від брів до рівня нижче очей на 3 см. Ретельно виліпити обриси обличчя і акуратно зніміть пластилін, не змінюючи його форму.
2
Виріжте отвори для очей. Зробіть їх у вигляді кіл якомога меншого діаметру. Нижню межу пластилінового зліпка обріжте в форму півкола - це будуть обриси мордочки жаби.
3
Викладайте на заготівлю шматочки паперу, розмочені водою. Кожен другий шар змащуйте клеєм ПВА. Намагайтеся робити покриття як можна більш рівним і відповідним формі, виліпленої з пластиліну. Коли набереться 8 шарів паперу, залиште маску сохнути протягом 2 днів.
4
Зніміть висохле пап'є-маше. Напівмаска відповідає лише половині мордочки жаби, її потрібно доповнити вставкою з картону. Намалюйте на ньому півколо, по ширині рівний масці. У верхній його частині зобразите овальні виступи очей - вони повинні виходити за межі півкола. Виріжте вийшла фігуру і приклейте її до напівмасці смужками паперу. Потім по всій поверхні маски викладіть ще три шари пап'є-маше, залиште заготовку висихати при кімнатній температурі.
5
Розфарбуйте маску. За допомогою поролоновою губки нанесіть зелений акрил або гуаш на всю мордочку. Коли основа висохне, намалюйте жабі очі. Червоною лінією позначте усмішку - вона повинна розташовуватися між отворами для ваших очей. Простір навколо отворів затонуйте світло-рожевим - це рум'яні щоки жаби.
6
Якщо ви плануєте носити маску протягом тривалого часу, обклейте її внутрішню поверхню м'якою тканиною. Для цієї мети підійде фліс. Виріжте деталь, що повторює обриси маски, змастіть її поверхню клеєм для тканини і прикладіть матеріал, розправляючи його від центру до країв.
7
Шилом або циганською голкою проткніть отвори по краях маски на рівні очей. Всуньте в отвори гумку такої довжини, щоб виріб трималося на обличчі, але прилягало не дуже щільно.
8
Образ жаби можна доповнити короною. Виріжте з картону золотистого кольору прямокутник, склейте його довгі сторони, а потім наріжте трикутні зуби по верхній окружності. Для кріплення такої корони знадобиться гумка або шпильки-невидимки.