Як намалювати жайворонка.

Жайворонка можна зустріти в полі, а взимку, коли лісові і польові простори перестають балувати птахів достатком страв, їх бачать поблизу передмість, куди вони перебираються в пошуках поживи. Забарвлення жайворонка неяскрава, але приваблива. Жайворонок виводить свої трелі, піднімаючись високо в небо і зависаючи на місці.
Вам знадобиться
  • - Олівець;
  • - папір
Інструкція
1
Перш ніж узяти в руки олівець, уважно вивчіть птицю. Якщо у вас немає можливості поспостерігати за нею в природних умовах проживання, знайдіть декілька фото або ілюстрацій. На жовтій або сірої спині жайворонка маються строкаті вкраплення. Маленька голова птиці прикрашена невеликим чубчиком, а на широких грудях красуються коричневі строкаті пір'я. Над темними очима жайворонка - світла брову.
2
Попередньо вибравши для птиці позу на малюнку, намітьте на аркуші паперу рамки, в яких вона повинна буде вміщатися. Намітьте голову у вигляді овалу і від неї проведіть лінію, визначальну нахил тулуба і положення хвоста жайворонка. Зробіть начерк контура.
3
Прорисуйте тоненький дзьоб птаха, потім введіть тон. Визначте місце посадки крила. Намітьте його, а потім виділіть яскравіше олівцем. Також обведіть чіткіше лінії грудей і спини, що йдуть майже паралельно лініям крила. Обведіть голову. Лінії шиї висловіть яскравіше, роблячи перехід через неї від голови до спини плавним. Таку ж поступовість переходу виконайте від шиї до грудей.
4
Для додання тулубу обсягу на передньому плані прорисуйте крило, уточнивши напрямок пера і плече. На черевці робіть рефлекс. Даний прийом дозволяє відобразити відсвіт кольору для отримання ефекту об'ємності фігури. Потрібно залишити світлим живіт і затемнити його периферію.
5
Більш детально опрацюйте голову і дзьоб. Затемните потиличну частину голови, підстава дзьоба зверху, частина грудки до плеча і шию. Уточніть лапки, додавши темного тону в їх підставі. Заштрихуйте спинку і крило, виділіть хвіст і перехід до нього від спини.
6
Зробіть оченята чорними і не забудьте залишити відблиски. Ділянка над дзьобом навпроти очей злегка освітлити за допомогою гумки. Створюючи фон, звільніть його під дзьобом і позаду шиї і підсильте біля найсвітліших ділянок голови. Так картинка вийде більш виразною.