Як зробити викрійку куртки.

Процес створення одягу своїми руками передбачає кілька етапів, один з яких - конструювання викрійки. Звичайно, можна скористатися готовими схемами з журналів по шиттю або викроїти лекала завдяки спеціальній комп'ютерній програмі. Але при нестандартної фігурі або оригінальному дизайні вироби не уникнути конструювання нової або корекції готової викрійки.
Вам знадобиться
  • - калька;
  • - метр, лінійка, лекало;
  • - простий олівець.
Інструкція
1
Перед тим як зробити викрійку куртки, зніміть мірки з фігури. Для верхнього одягу знадобляться наступні параметри: обхват грудей (ОГ), обхват стегон (ОС), обхват талії (ОТ), ширина грудей (ШГ), ширина спини (ШС), ширина плеча (ШП), довжина спини до талії (ДС) , довжина виробу (ДІ), довжина рукава (ДР).
2
Побудуйте сітку для майбутньої викрійки. У лівому верхньому куті поставте початкову точку, що позначає середину спинки. Вправо від точки побудуйте горизонтальний відрізок, рівний половині ОБ плюс запас для вільного облягання. Вниз накресліть вертикаль, рівну довжині виробу. На вертикальному відрізку відзначте точками лінію талії, проведіть через позначку горизонтальну пряму. Лінії пройми побудуйте наступним чином: глибина дорівнює 2/3 відстані від верхньої межі сітки до талії; ширину Вичертите після позначення на схемі значень ШГ і ШС.
3
Розпочніть створення викрійки. Для горловини спинки від початкової точки накресліть прямокутник 1,5х5 см, нижній правий кут якого зробіть заокругленим. Горловину полички намалюйте з прямокутника 5х6 см, скруглите нижній лівий кут.
4
Лінію плечей спинки і полички опустіть на 2,5 см від верхнього відрізка, трохи заведіть на сітку пройми, прокреслите кордон плеча. Пройми намалюйте за допомогою лекала "крапелька", вершини повинні складати прямий кут з лініями плеча.
5
Викрійку рукава накресліть за допомогою двох перпендикулярних прямих, зазначивши на них ширину рукава, висоту оката, рівну 6 сантиметрам, довжину і ширину рукава по нижньому краю. За допомогою лекала накресліть окат рукава, дорівнює довжині пройми. Для точності розрахунків орієнтуйтеся на виконану викрійку полички і спинки. Зробіть викрійку манжета або додайте до схеми рукава припуск на гумку.
6
Залежно від моделі куртки накресліть викрійку коміра або капюшона. Для коміра намалюйте прямокутник, довжина якого дорівнює окружності горловини, ширина 6 см, зовнішні кути коміра скруглите. Для капюшона зніміть мірки від основи шиї через голову і від чола до 7 шийного хребця. Орієнтуючись на ці дані, накресліть викрійку капюшона, в районі потилиці зробіть витачку. Виконайте так само викрійки кишень, планки, пояси та інших додаткових елементів.