Як порахувати котангенс.

Визначення значень найпростіших тригонометричних функцій іноді ставить у глухий кут. Порахувати котангенс можна кількома способами, скориставшись калькулятором або, знаючи значення інших тригонометричних функцій.
Інструкція
1
Котангенс гострого кута визначається як співвідношення прилеглого катета до протилежного, інша назва - тангенс доповнення. Значення стандартних кутів вивчаються в рамках шкільного курсу геометрії. Котангенс кутів 30 ° і 60 ° становить? 3 і 1/? 3 відповідно. Т.к. розподіл на нуль є неприпустимою в математиці операцією, значення ctg 0 отсутcтвует, ctg 45 складає 1, в цьому випадку прямокутний трикутник є рівнобедреним, а котангенс кута 90 ° дорівнює нулю.
2
Знаючи значення косинуса і синуса кута, визначити його котангенс не важко: розділіть косинус на синус, і ви отримаєте те що шукали. Крім того, якщо вам відомо значення тангенса, порахуйте котангенс за формулою: ctg x = 1/tg x, де x- кут, ctg - котангенс, tg - тангенс. Для того щоб визначити синус і косинус кута, скористайтеся основним тригонометричним тотожністю: sin x + cos x = 1.
3
Для розрахунку котангенса можна скористатися спеціальними таблицями, які називаються таблицями Брадиса. Вони служать для визначення значення тригонометричних функцій. Побачити їх можна в математичних довідниках, або без зусиль знайти на тематичних ресурсах в інтернеті. Існують різні варіанти: спрощені таблиці і розширені, за допомогою яких можна визначити котангенс нестандартних кутів.
4
Для визначення котангенса скористайтеся вбудованим калькулятором операційної системи Windows. Для того щоб включити можливість розрахунку тригонометричних функцій виберіть пункт меню «Вид», у випадаючому списку «Інженерний». Введіть значення числа, котангенс якого ви хочете розрахувати, натисніть кнопку з написом tg, потім на кнопку з написом «1/x» - де x - значення тангенса. Крім вбудованого калькулятора, визначити значення основних тригонометричних функцій можна, скориставшись різними онлайн-калькуляторами.