Як зв'язати красиву гумку.

Традиційна еластична гумка на в'язаному полотні виконується за допомогою простого чергування лицьових і виворітних петель. Зазвичай так оформляються низ виробів та лінія вирізу горловини, рукави і штанини. Різновидів подібних еластичних візерунків існує безліч - залишається тільки вибрати оптимальний варіант для своєї моделі. Щоб урізноманітнити роботу, спробуйте пов'язати зразки різних красивих гумок на спицях.
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - два клубка пряжі різних кольорів.
Інструкція
1
Виконайте гумку за допомогою багатоколірного в'язання. Еластичне полотно в смужку - це простий спосіб перетворити звичний візерунок. Для зразка наберіть парна кількість петель (наприклад, 14) і в'яжіть перші шість рядів гумкою 1х1 - чергуючи одну лицьову і одну виворітну петлі. Використовуйте пряжу одного кольору, наприклад, червону.
2
В сьомому ряду в'язання гумки залиште червону пряжу і переходите на нитки іншого кольору (наприклад, помаранчеві). Зробіть помаранчеве полотно в шість рядів висотою. Після цього вам потрібно знову почати працювати червоною пряжею.
3
Зверніть увагу на те, що з краю роботи невикористана нитка буде простягатися верх («протяжка»). Намагайтеся, щоб вона не обвисає і не стягувала ваше в'язання.
4
Можна виконати ще більш цікавий різнобарвний візерунок - так звану гофровану гумку з тих же червоних і помаранчевих ниток. В цьому варіанті в'язання необхідно набрати петлі таким чином, щоб їх число ділилося на 6, плюс ще дві пари петель. Приклад: 12 + 4 = 16 петель на ваших спицях.
5
В'яжіть перший ряд узору: спочатку пров'яжіть одну лицьову петлю з червоної пряжі, після чого починайте повторювати такі чергування (вони складуть один елемент візерунка): - пара лицьових петель з помаранчевої пряжі; - 1 лицьова з червоної пряжі; - пара виворітних з помаранчевої пряжі; - 1 лицьова петля з червоної пряжі. Працюйте за цим зразком, поки не закінчите ряд (перша лицьова петля ряду в рахунок не йде!).
6
Починайте робити другий ряд гофрованої гумки. Його перша петля - виворітна, з червоної нитки. Далі виконуйте: - пару виворітних петель помаранчевої ниткою; - 1 виворітну червоною ниткою; - пару лицьових помаранчевої ниткою; - 1 виворітна червоною ниткою. Повторюйте елемент візерунка до кінця ряду (не рахуючи початкової виворітного петлі).
Корисна порада
Ознайомтеся з різними посібниками з в'язання - можливо, ви підберете більш відповідний спосіб в'язати красиву гумку. Особливо велика кількість її різновидів - для в'язальниць на спицях. Зверніть увагу на те, що деякі чергування петель створюють щільні і тонкі полотна, інші ж - більш пишні і пухкі.