Як прикрасити комод.

Будь-які меблі з часом може втратити привабливий вигляд або набриднути. Щоб справитися з обома проблемами, не обов'язково звертатися до реставраторові або йти в магазин. Можна прикрасити предмет своїми руками, використовуючи фарбу, серветки або мозаїку. Випробуйте ці нескладні способи на старому улюбленому комоді.
Інструкція
1
Щоб радикально змінити зовнішній вигляд комода, розпишіть його фарбами. Якщо старе покриття в поганому стані, очистіть його і обробіть дерево ґрунтовкою, щоб фарба краще лягла. За допомогою валика, пензлика або балончика покрийте поверхню базовим кольором. Дочекайтеся його повного висихання.
2
В цей час підготуйте ескіз візерунка. Якщо ви не впевнені, що зможете повторити його на комоді, просто підглядаючи в папірець з підказкою, скопіюйте його за фрагментами. Расчертите начерк на квадрати. Таку ж сітку, але в більшому масштабі нанесіть на комод змивається маркером. Продублюйте лінії малюнка в кожному квадраті.
3
Також можна виготовити трафарет з картону. Потрібно буде вирізати ті частини малюнка, які повинні бути заповнені фарбою одного кольору. У випадку зі складними кольоровими малюнками практичніше буде скористатися першим способом.
4
За допомогою жорстких пензликів різної товщини нанесіть узор на комод. Спочатку зафарбовуйте найбільші ділянки, які потрібно заповнити одним кольором. Потім доповнюйте декор дрібними деталями.
5
Надати фарбованому комоду вінтажний вид можна за допомогою техніки кракелюр. Після висихання першого шару фарби нанесіть на неї лак для однокрокового кракелюра. При цьому не торкайтеся пензликом з лаком тих ділянок, які вже оброблені, повторно.
6
Дочекайтеся, поки лак висохне настільки, щоб до нього не прилипав палець. Покрийте комод другим кольором. У процесі висихання він потріскається і в тріщинах буде видно базовий відтінок.
7
Щоб прикрасити тільки частина комода, скористайтеся мозаїкою. Її можна купити у вигляді готового набору або зібрати зі старих шматочків плитки, черепашок, ґудзиків і т.д. Покрийте маленьку ділянку комода клеєм, відповідним для матеріалу, з якого зроблена мозаїка. Викладайте її фрагменти рядами. Простір між фрагментами можна заповнити затіркою для кахельної плитки.
8
Переведіть на комод малюнок з сподобалася паперової серветки. Візьміть серветки для декупажу або будь-які інші, ножицями виріжте необхідний малюнок. Прикладіть його до комода, зверху за допомогою м'якого пензлика покрийте клеєм для декупажу. Коли аплікація висохне, можна захистити її глянцевим або матовим лаком.