Як визначити назву кімнатної рослини.

Визначення назви кімнатної рослини складається з декількох етапів. Відомо, що кожен вид квітки або рослини має дві назви: наукове і народне. Правильно визначити рослина - значить, дізнатися його наукова назва, рід і сімейство, до якого воно належить.
Вам знадобиться
  • - довідник кімнатних рослин;
  • - фотоапарат;
  • - комп'ютер з інтернетом.
Інструкція
1
Кімнатні рослини служать не тільки прикрасою будинку, але і очищають повітря, виділяючи фітонциди і насичуючи здоров'ям оточуючих. Однак, не всі імена квітів і рослин, які ростуть в горщиках на вікнах, нам відомі. Є й такі, про назви яких ми навіть не здогадуємося. Відповідно, ми не знаємо точно, як за ними доглядати, скільки потрібно світла і вологи рослинам, щоб вони якомога довше радували нас яскравим цвітінням. На допомогу приходять різні довідники.
2
Скористайтеся спеціальними посібниками, призначеними для таких цілей. В них наведені таблиці квітів і рослин, що складаються їх послідовних ступенів, які, в свою чергу, поділяються на дві складові частини - тезу (положення) та антитезу (протиставлення).
3
Прочитайте уважно тезу (сукупність ознак, що характеризують ту чи іншу рослину) і антитезу (протилежні ознаки). Якщо ознаки збігаються з тезою (листя, стебло, квіти), то необхідно перейти до наступної сходинки - антитезі.
4
Порівнюйте показники (положення і протилежність) визначається рослини, виберіть відповідні ознаки. Визначення назви рослини ведеться доти, поки не дійдете до самого назвою квітки. Якщо після проведених досліджень кімнатної рослини ви визначите його видову назву, то пошук на цьому закінчується. Якщо наводиться лише назва роду, то слід виявити вид рослини за допомогою переходу на наступний щабель і подальшого тестування.
5
Перевірте правильність визначення назви рослини. Для цього прочитайте його повний опис. Якщо всі ознаки збігаються - відмінно, значить назва вірне. Якщо ж не збігаються, значить, була допущена помилка і потрібно починати процес заново.
6
Скористайтеся інтернет-сайтами, за допомогою яких можна визначити назву кімнатних рослин (наприклад, http://www.brest-online.com/opredel.php). Сфотографуйте і помістіть знімки в інтернеті на спеціалізованих форумах. Там справжні знавці визначать назву вашого квітки за зовнішніми ознаками.
Купуючи вподобане вам рослина, пам'ятайте про те, що потрібно знати його назва . Адже за назвою можна визначити, як доглядати за даними рослиною, який це вид, сорт або гібрид. Пам'ятайте також про те, що одна рослина в різних країнах може називатися по-різному. Ось для того щоб не було плутанини і помилок існують правила, які відповідають за міжнародні наукові назви рослин.
Інструкція
1
Дані правила прописані в «Міжнародному кодексі ботанічної номенклатури». Тут йдеться про те, що назви рослин можуть бути: повсякденними - то назва , яке прийняти в якомусь регіоні; квітникарському - назви, які прийняті людьми - професіоналами; наукові - назви, які прописані в «Міжнародному кодексі ботанічної номенклатури».
2
Знайте, що кожній рослині присвоюється найменування, яке складається з двох слів: назва роду та виду. Назва роду має свої особливості: завжди пишеться першим і з великої літери; завжди іменник в однині; не повинно бути назва м з ботанічної морфології; може складатися з декількох слів, але пишеться разом.
3
У назви виду теж свої особливості: пишеться наступним словом за родом і з маленької літери; найчастіше це прикметник називного відмінка в однині.
4
Об'єднайте всі рослини в два розділи: вищі (мохи, плауни, хвощі, папороті, голонасінні і покритонасінні) і нижчі (бактерії, водорості, гриби і лишайники). В основному всі рослини мають корінь, стебло, листя, квіти і плоди.
5
Вивчіть корінь. Він буває стрижневою (наприклад, кріп) і мочкуватий (наприклад, цибуля). А ще існують видозмінені корені (наприклад, буряк, морква).
6
Розгляньте стебло. Він буває різноманітної форми. Найчастіше зустрічається стебло округлої форми. Також буває соломиной форми (у злакових), кулястий (у кактусів). Положення стебел теж різне. В основному зустрічаються прямостоячі, бувають повзучі (суниця), виткі (дикий виноград). Дерева мають один головний стовбур. Чагарники мають кілька однакових стебел.
7
Вивчіть листя. Вони бувають прості (цільна пластина), вони зустрічаються у більшості трав'янистих, дерев, чагарників. Складні листя бувають перістосложниє (у них листя розташовані на черешке) і пальчатосожние (листочки прикріплені до одного місця).