Як пофарбувати автомобіль.

Забарвлення автомобіля по праву вважається одним з найважливіших процесів тюнінга. Це досить відповідальна і копітка заняття, що вимагає посидючості і досвіду. Однак пофарбувати автомобіль самостійно, все-таки можливо, головне мати бажання і бути націленим на результат.
Вам знадобиться
  • - плоскошліфувальна машинка;
  • - кілька металевих шпателів (30, 50 і 80 мм);
  • - будівельний шпатель (не менше 400 мм);
  • - фарборозпилювач з регульованим факелом;
  • - рихтовочний інструмент;
  • - кутова шлифмашинка (болгарка);
  • - респіратор.
Інструкція
1
Добре помийте весь автомобіль від пилу і жиру. Перевірте кузов на наявність корозії і пошкоджень, якщо такі є, слід усунути їх або ж замінити деталь. При необхідності проведіть правку пошкоджених частин кузова, щоб додати їм потрібну форму. Після правки, використовуючи спеціальні рихтувальні інструменти, розгладьте всі нерівності на поверхні кузова, після закінчення процедури натисніть на отрихтовать ділянку, і якщо метал не провалився назад, значить все добре. Візьміть кутову шліфмашинку і з її допомогою очистіть поверхню від старої фарби, іржі, тріщин і сколів старої шліфування.
2
Тепер можна переходити до шпатлювання. Воно є самим нудним і трудомістким процесом. Насипте на рівну поверхню (фанеру або скло) приблизно 100 грам шпаклівки і додайте незначна кількість затверджувача. Перемішайте суміш до однорідного кольору за допомогою тонкою смужкою алюмінію 30х3х200 мм. І негайно переходите до шпатлювання деформованих ділянок. Виклавши шпаклівку на поверхню, розрівняйте її будівельним шпателем, зігнувши його за формою відновлюваної деталі. Нерозподілений шпаклівку повторно нанесіть на пропущені деформовані ділянки і знову розрівняйте будівельним шпателем. Після того як нанесена шпаклівка висохне, її потрібно зачистити водостійкою шліфувальною шкуркою. Перевірте поверхню кузова, чи не залишилося на ній тріщин і пошкоджень.
3
Затріть все забарвлювані деталі за допомогою наждачного паперу до матового стану, приділіть особливу увагу западин, крайках і перегинів кузовних деталей. Далі за допомогою фарбопульта нанесіть на автомобіль два шари грунтовки і дайте їм підсохнути 6-8 годин, після чого зачистите ділянки наждачним папером. Добре промийте всю машину, дайте їй висохнути і обдуйте щілини і отвори кузова стисненим повітрям, поза приміщенням для фарбування.
4
Приготуйте емаль. Розведіть її розчинником в пропорції, зазначеної на упаковці. Розчинник додавайте до тих пір, поки фарба з палички стікатиме, а не витягатися в нитку.
5
За допомогою технічного спирту знежирте автомобіль, відтираючи при цьому залишки грунтувальною і шпатлевочной пилу. Акуратно заклейте папером і малярської льотної ті ділянки, які не підлягають фарбуванню, і знову знежирте відкриті деталі кузова.
6
Заправте фарборозпилювач першою порцією фарби, не доливаючи при цьому 2/3 до повного об'єму. Включіть освітлення і, підключивши джерело стисненого повітря, переходите до фарбування. В першу чергу окрасьте вузьким факелом прорізи і торці капота, багажника і дверей. Далі починайте фарбувати дах, стійки, капот, кришку багажника, а потім вже, обходячи автомобіль по колу, панелі дверей, крила, панель передка і задка.
7
Викладаючи фарбу, обов'язково стежте за її плямою у відбитому світлі світильників, як тільки воно стало темним - шар достатній. Перший шар є ґрунтувальним, тому не намагайтеся отримати ідеальну глянсову поверхню. Відпочиньте хвилин 10 і, взявши вологу від розчинника 2-сантиметрову художню кисть, підберіть з'явилися патьоки. Після цього почекайте ще півгодини.
8
Починайте викладати другий шар фарби аналогічно першому. Патьоки прибрати вже не вдасться, тому намагайтеся наносити фарбу акуратніше, в той же час не допускаючи непрокрасов у вигляді напила і шагрені. Після закінчення забарвлення, мінімум через 12 годин, видаліть малярську стрічку і укривочний папір. За допомогою художньої кисті, подкрасьте все непрокраси заклеєних деталей і дайте автомобілю остаточно висохнути на свіжому повітрі протягом 6 годин.
Зверніть увагу
Протягом місяця свіжа фарба при попаданні на неї бензину може згорнутися, тому потрібно заправляти автомобіль якомога акуратніше.
Корисна порада
Рекомендується не мити автомобіль тиждень після фарбування.