Як запобігти викривлення хребта.

Сколіоз - це серйозне захворювання. Остання ступінь призводить до повної інвалідності. Починається він непомітно - неправильно сидів, лежав, стояв. Якщо захворювання не є вродженою деформацією, то його легше попередити, ніж лікувати.
Вам знадобиться
  • - правильна постава;
  • - зручне робоче місце;
  • - гімнастика;
  • - зручне спальне місце.
Інструкція
1
Профілактичні заходи по викривленню хребта, в першу чергу, пов'язані з тренуванням м'язів спини і черевного преса. Найбільш вдалими видами тренування є плавання, легка атлетика, бальні танці, при яких формується правильна постава. Крім того, потрібно достатній час ходити пішки, при можливості здійснювати систематичні пробіжки підтюпцем.
2
Щодня робіть 30-хвилинну зарядку. Це допоможе тримати організм у тонусі і зміцнить всі м'язи, а також імунну систему, що також важливо.
3
Слідкуйте за своєю поставою щодня, систематично. Неправильна поза за столом неминуче призводить до початковій формі захворювання. Якщо ви подовгу перебуваєте в одному положенні, то щогодини вставайте і робіть легку розминку. Підніміть руки вгору, кілька разів потягніться, нахиліться вперед і назад, присядьте. Якщо ви знаходитесь в обстановці, де розминка недоречна, просто на деякий час змініть позу або вид діяльності.
4
Візьміть за звичку систематично міняти положення тіла незалежно від навколишнього оточення. Перебувати довго в одному положенні дуже шкідливо, навіть якщо ви тримаєте поставу дуже рівно.
5
Слідкуйте за положенням своєї дитини, коли він сидить за столом, малює або робить уроки. Хребет формується з дитячого віку і якщо своєчасно не робити дитині зауваження, то неправильна поза через кілька років виллється в важке захворювання.
6
Правильно обладнайте спальне місце. Людина проводить уві сні третину свого життя, і якщо ця третина буде проходити на м'якому матраці з високими подушками, то це неминуче призведе до викривлення хребта. Спальне місце повинне бути жорстким, подушка - низькою. Найбільш вдалий варіант - це ортопедичний матрац і подушка. Крім здорового хребта ви отримаєте подвійний бонус у вигляді гарного самопочуття і відмінною працездатності.