Як обчислити вагу цегли.

При споруді будинку нерідко його власнику доводиться самостійно розраховувати кількість будівельних матеріалів. Від правильних розрахунків залежатимуть загальні витрати на будівництво споруди. Іноді для розрахунку гранично допустимого навантаження на опорні конструкції потрібно знати вагу матеріалів, наприклад, цегли. Обчислити вагу окремого цегли і навіть цілої партії можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.
Інструкція
1
У самому простому випадку використовуйте для визначення ваги цегли звичайне зважування. Для цього підійдуть стандартні побутові ваги (важільні або чашкові), допускають максимальна вага вимірюваного об'єкта до 5 кг. Помістіть зразок на ваги і визначте за шкалою його вагу. Отриману величину помножте на необхідну кількість цеглин, яке ви розраховуєте використовувати в будівництві.
2
Оскільки вага окремого цегли залежить від його розмірів і параметрів, можна визначити його приблизний вагу, не вдаючись до зважування. Середня вага пустотілого одинарного цегли становить 2,3-2,5 кг. Вага повнотілої одинарного вироби коливається в межах від 3,0 до 3,5 кг. Вага полуторного або подвійного цегли знайдіть, використовуючи просту пропорцію, тобто збільшивши вагу звичайного цегли в півтора чи два рази.
3
При обчисленні ваги цілої партії цегли, які зазвичай постачаються на стандартних піддонах, визначте кількість цеглин в партії і помножте це число на вагу окремого цегли. Якщо вас чекає транспортування матеріалу, що вимагає знання ваги всієї партії, приплюсуйте до отриманого результату вага піддону, який становить від 30 до 40 кг.
4
При розрахунку ваги великих партій будівельних матеріалів виходите також з того, що вага одного кубометра червоної цегли становить близько 1,7 т. При середній вазі одного виробу 3,5 кг в кубометрі вміститься близько 450-480 штук.
5
Знаючи такий параметр цегли як його щільність, розрахуйте вага цегли за формулою, яка зв'язує вага, розміри і щільність. Виходите при цьому з того, що стандартний одинарний цегла має габарити 250х120х65 мм, а подвійний - 250х120х88. Якщо наявне у вас виріб має інші параметри, попередньо зробіть обмір цегли.
6
Тепер помножте твір довжин сторін цегли на відому щільність. Залежно від типу матеріалу вона може становити 1000-1900 кг/куб. м. Точні дані можна дізнатися в технічній документації до партії цегли, наявної у продавця. В результаті ви отримаєте вагу одного виробу, що дозволить вам визначити характеристики всієї партії.