Як дізнатися діаметр кола. діаметр дізнайся коли трапиться.

При проведенні побудов різних геометричних фігур іноді потрібно визначити їх характеристики: довжину, ширину, висоту і так далі. Якщо мова йде про коло або кола, то часто доводиться визначати їх діаметр. Діаметр являє собою відрізок прямої, який з'єднує дві найбільш віддалених один від одного точки, розташовані на окружності.
Вам знадобиться
  • - вимірювальна лінійка;
  • - циркуль;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
У самому простому випадку визначте діаметр за формулою D = 2R, де R - радіус кола з центром в точці О. Така формула зручна, якщо ви викреслюють коло з заздалегідь обумовленим радіусом. Наприклад, якщо при побудові фігури ви встановите розчин ніжок циркуля рівним 50 мм, то діаметр кола, отриманого в результаті, буде дорівнює подвоєному радіусу, тобто 100 мм.
2
Якщо вам відома довжина кола, складовою зовнішню межу кола, то використовуйте для визначення діаметру формулу: D = L/p, гдеL - довжина кола; p - число «пі», рівне приблизно 3,14.Напрімер, якщо довжина кола дорівнює 180 мм, то діаметр буде дорівнювати приблизно: D = 180/3,14 = 57,3 мм.
3
Якщо ви маєте попередньо накреслений коло з невідомими радіусом, діаметром і довжиною кола, то для приблизного вимірювання діаметра використовуйте циркуль і вимірювальну лінійку з поділками. Складність полягає в тому, щоб знайти на окружність дві точки, максимально далеко віддалені один від одного, тобто такі, які розташовуватимуться саме на діаметрі.
4
За допомогою лінійки проведіть пряму лінію, щоб вона перетинала окружність в будь-якому місці. Точки перетину лінії та кола відзначте як А і В. Тепер Встановіть розчин циркуля таким чином, щоб він був більше половини відрізка АВ.
5
Встановіть голку циркуля в точку А і проведіть дугу, що перетинає відрізок АВ або навіть коло. Тепер, не змінюючи розчин циркуля, встановіть його в точку В і виконайте те ж саме. В результаті ви отримаєте точки перетину двох кіл по обидва боки від відрізка АВ. З'єднайте їх по лінійці прямою лінією, щоб вона перетнула окружність в точках C і D. Відрізок CD і буде потрібним діаметром.
6
Тепер виміряйте діаметр за допомогою вимірювальної лінійки, приклавши її до точок C і D. Другий спосіб визначення діаметра: докласти ніжки циркуля спочатку до точок C і D, а потім перенести розчин циркуля на вимірювальну шкалу лінійки.