Як відключити двоканальний режим.

Двоканальний режим роботи може відключатися по-різному в залежності від конфігурації устаткування вашого комп'ютера. Тут вам варто врахувати модель материнської плати, кількість планок самої оперативної пам'яті і так далі. Зверніть увагу, що інструкція цілком може знаходитися в керівництві користувача.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - інструкція.
Інструкція
1
Переконайтеся в необхідності відключення даного режиму в вашому комп'ютері, а при появі несправностей упевніться в тому, що це пов'язано з оперативною пам'яттю. Також у режимі Dual Channel DDR переставте планки оперативної пам'яті в інші слоти, якщо не мається вільних, просто поміняйте їх місцями. У рідкісних випадках це допомагає, однак, попередньо прочитайте розділ керівництва материнської платі про порядок підключення модулів оперативної пам'яті для включення даного режиму, а після зробіть все в зворотному порядку.
2
Зайдіть в БІОС вашого комп'ютера. Це робиться в більшості випадків шляхом натискання кнопки Delete при появі екрану завантаження, однак, для деяких моделей материнських плат може бути передбачена й інша клавіша, наприклад, F1, F2, Esc і так далі, головне - звертайте увагу на напис "Press Delete to enter setup ", відповідно, замість Delete може бути вказана будь-яка інша кнопка клавіатури.
3
Якщо необхідно, введіть пароль для входу в БІОС, після чого знайдіть в його меню параметр Dual Channel DDR або інший, схожий на нього назвою. Встановіть для нього значення Disabled, після чого вийдіть з програми зі збереженням змін.
4
Уважно вивчіть інструкцію до вашої моделі материнської плати і з'ясуйте послідовність установки планок оперативної пам'яті для відключення двоканального режиму. Якщо у вашій інструкції цього не передбачено, завантажте нову відповідно моделі вашого пристрою.
5
Зверніть увагу, що двоканальний режим оперативної пам'яті працює тільки в разі парного кількості планок в слотах материнської плати, тому ви можете вирішити проблему установкою тільки однієї планки оперативної пам'яті. Якщо ви залишите, наприклад, 3 штуки - перші дві з них будуть працювати в двоканальному режимі.
Корисна порада
Попередньо читайте відповідний розділ інструкції материнської плати.