Як займатися з талановитими дітьми.

Талантом називають природні здібності людини до якого-небудь виду діяльності. Якщо здібності виявилися в ранньому віці, батьки не мають права ігнорувати їх і повинні сприяти їх розвитку. Як дотримати баланс і не перестаратися в справі розвитку таланту в дитини?
Вам знадобиться
  • - додаткові заняття;
  • - строгий розпорядок дня;
  • - бажання розвивати свою дитину;
  • - грошові вкладення;
Інструкція
1
Заохочуйте інтерес дитини до справи, яка у нього виходить. Ніколи не принижуйте його здібностей в очах родичів або однолітків. Якщо дитина зробила щось (написав вірш, зліпив з пластиліну фігурку, забив вирішальний м'яч у дворовому футбольному матчі, заспівав пісню), хваліть його і розповідайте про його досягнення оточуючим. Нехай він бачить, що його успіхи цікаві й значимі не тільки для нього.
2
Віддайте дитину в гурток чи секцію, якщо у нього виявляються здібності до якої-небудь справи. Адже тільки в сприятливих умовах талант може розкритися по-справжньому. Гуртки та секції хороші як раз тим, що такі умови дитині надають. У нього з'явиться наставник і оточення однолітків-однодумців.
3
Знайдіть педагога для індивідуальних занять з дитиною. Наприклад, якщо у малюка виявилися здібності до співу, запросіть майстра, якого ви самі по-справжньому цінуєте. Віддавати дитину в гурток потрібно теж з оглядкою на те, хто викладає в цьому гуртку. Відомі випадки, коли педагоги «придушують» здібності дитини власним безсмаком або обмеженою культурою.
4
Пам'ятайте, що одні з найщасливіших людей - ті, хто все життя усвідомлено займаються улюбленою справою. Зробіть свою дитину щасливою, допоможіть розібратися, в чому його обдарованість. Адже людей без таланту просто не існує. Головне, в своїй ретельності прищепити дитині любов до якогось справі не переборщити. Свободу дитини не повинні пригнічувати багатогодинні заняття музикою, танцями, спортом і т.д. Пам'ятайте, що навіть від улюбленого справу можна втомлюватися.
5
Допоможіть дитині зрозуміти, що здібності - тільки частина загального процесу. Необхідна і важлива, але не головна. Т.к. талант дається природою, але підтримувати його в собі може тільки сама людина. Організуйте розпорядок дня дитини таким чином, щоб розвиваючі заняття стали його природною частиною і не травмували дитину. Розвивайте самодисципліну в дитині, щоб він займався сам, без зайвих нагадувань.
6
Давайте дитині достатньо вільного часу. Адже одного таланту мало. Потрібно ще й вільне, не пов'язане стереотипами мислення, відкритий розум. Заохочуйте у своєму малюку подібні якості, займайтеся з ним розвиваючими іграми, стимулюйте його фантазію і незалежність суджень.
Зверніть увагу
Найкраще в спілкуванні з дитиною уникати частого вживання вирази на кшталт «ти талановитий, тому повинен займатися щодня». Це допоможе контролювати самооцінку вашого чада.
Корисна порада
Надайте дитині самій вибирати собі заняття. Не поспішайте виписувати його з гуртка, який він відвідує з задоволенням, навіть якщо на думку педагога він не особливо встигає в справі. Можливо, його талант відкриється пізніше. Головне, щоб заняття були в радість.