Як почистити хутро шиншили. востановление пухнастості хутра.

Шиншила - один з найбільш статусних і дорогих видів хутра. Шубку або комір з шиншили потрібно дбайливо носити, а в разі необхідності - швидко почистити, щоб повернути цінної речі первісну красу.
Вам знадобиться
  • - гребінець для вовни тварин;
  • - пісок для шиншил;
  • - манка, крохмаль або дитяча присипка;
  • - порошок борної кислоти.
Інструкція
1
Якщо хутряне пальто не тільки забруднилося, а й промокло, перед чищенням просушіть його. Не користуйтеся фенами і не пишіть виріб близько опалювальних приладів - так можна зіпсувати мездру. Акуратно повісьте шубку на плічки або розкладіть на рівній поверхні. Дочекайтеся повного висихання хутра.
2
Обережно розчешіть пальто гребінцем з негострими металевими зубами. Найкраще користуватися пристосуваннями для догляду за шерстю тварин, які можна придбати в зоомагазині. Причешіть шерсть по зростанню ворсу і проти нього - так ви повернете хутрі пухнастість.
3
Якщо шуба сильно промокла, спробуйте прискорити її висихання. Посипте хутро порошком борної кислоти, залиште його на 10-12 годин і зчистіть щіткою. Порошок вбере зайву вологу, а заодно почистить хутро.
4
Від забруднень можна позбутися і за допомогою спеціального дрібного піску, купленого в зоомагазині. Вибирайте упаковку, на якій зазначено, що даний склад використовують для купання ручних шиншил. Посипте хутро піском, втирайте його м'якої натуральної щіткою, залиште на півгодини, після чого ретельно витрусити. Акуратно вичешіть шубу, видаляючи всі залишилися піщинки.
5
Невеликі забруднення можна прибрати за допомогою дитячої присипки, крохмалю або манної крупи. Нанесіть їх на хутро, злегка втирайте руками і залиште на годину. Після чого ретельно зчистити залишки щіткою, витрусити шубу і причешіть її, відновлюючи пухнастість хутра.
6
Час від часу провітрюйте свою шубу. Морозним вечором повісьте її на плічка і відправте на балкон на кілька годин. Бажано, щоб на виріб не потрапляв сніг. Внесіть пальто в приміщення, залиште на півгодини при кімнатній температурі і помістіть в шафу.
Зверніть увагу
Врахуйте, що через кілька років хутро шиншили темніє і набуває характерний жовтуватий відтінок. Повернути такій шубі первісний колір неможливо. Вона цілком придатна до шкарпетці, однак досвідчений очей вирахує вік вашої речі.