Як замінити газовий котел.

Якщо ваше газове обладнання вийшло з ладу або за своїми технічними характеристиками перестало вас влаштовувати, ви напевно захочете замінити газовий котел. Врахуйте при цьому, що заміну можуть виробляти співробітники газових служб, за самовільне підключення газового обладнання вам будуть загрожувати серйозні штрафи.
Інструкція
1
Напишіть заяву в газорозподільну компанію (горгаз або райгазів), запросите дозвіл на переустановлення. Дочекайтеся відповіді (від 1 дня до декількох місяців в залежності від кількості заявок) і оплатіть дозвіл, отримаєте технічні умови.
2
Якщо для установки необхідний перенесення газопроводів або котла, змінюється схема прокладки газопроводів або буде змінено тип котла, то необхідна розробка нового проекту. Зверніться в спеціалізовану компанію, яка має ліцензію на такий вид робіт (їх адреси ви можете отримати в газовій службі). Вартість проектних робіт буде визначена в залежності від обсягу робіт.
3
Якщо ви виробляєте звичайну заміну, не вимагає зміни проекту, просто отримаєте від організації, що виробляє заміну, будівельний паспорт і надайте його в ПТО газорозподільної організації. Проведіть перевірку димових і вентиляційних каналів (ДВК), акт також віддайте в горгаз. Крім того, для імпортного обладнання потрібно ще і сертифікат відповідності.
4
При установці нового котла контролюйте всі дії робітників. Зверніть увагу - перед початком демонтажу промивають систему опалення для того, щоб відкладення і бруд не забивали теплообмінник, не виходили з ладу насос, що перемикає клапан і інші елементи котла.
5
Простежте, щоб робітники при демонтажі старого котла спочатку відключили його від газопроводу, потім від'єднали систему опалення з боку вузла введення холодної води і з боку котла, в останню чергу відрізали котел від системи димовидалення.
6
Після того як встановлять котел, переконайтеся в тому, що він стійко тримається на стіні і можливість випадкового обриву виключена. Зверніть увагу - при правильній розмітці отвір для димоходу знаходиться прямо навпроти патрубка димовидалення.
7
Перевірте правильність послідовності підключення: спочатку котел приєднують до системи димовидалення, потім до газопроводу за допомогою фітингів, після цього - до системи опалення та гарячого водопостачання (якщо така можливість передбачена системою). Зверніть увагу - робочі обов'язково повинні перевірити всі шви і стики на предмет виявлення дефектів пайки.
8
Після підключення до електромережі виробляють пробний пуск газового котла. Дізнайтеся всі особливості управління вашим котлом, про регулювання температури і додаткових функціях.
Застаріле газове обладнання підлягає заміні, якщо воно вийшло з ладу або не відповідає новим нормам безпеки. Найчастіше з'являється необхідність замінити газову плиту, колонку або лічильник.
Вам знадобиться
  • - нове обладнання;
  • - послуги газорозподільної організації;
  • - дозвіл контролюючих органів.
Інструкція
1
З'ясуйте, не покладається Чи вам заміна обладнання безкоштовно. Можливо, у вашому регіоні є програма модернізації газового обладнання для багатодітних, малозабезпечених сімей, учасників ВВВ та інвалідів. Уточніть це питання у фахівців-газовиків, а ще краще - ознайомтеся з відповідним положенням про пільгування у вашому міськгазі.
2
Якщо ви все ж вирішили замінити газове обладнання самостійно, підберіть в магазині і купіть відповідну техніку. Попередньо обов'язково уточніть, чи можлива установка такої техніки - наприклад, не можна підключати газовий котел у багатоквартирному будинку (якщо тільки всі квартири не піде за вашому прикладом), можуть виникнути також проблеми з бездимохідні котлом в приватному будинку і т.д. Сміливо можете купувати обладнання такого ж типу, що й було у вас до заміни - не буде потрібно навіть переоформлення проектної документації.
3
Для того щоб встановити газове обладнання іншого типу, заздалегідь проконсультуйтеся у фахівців. Дізнайтеся, чи можна збільшити розмір плити, враховуючи габарити вашої кухні, як краще її розмістити (враховуючи пожежобезпечність), чи потрібно додатковий автомат захисту мережі або розетка.
4
Коли підготовча робота буде завершена, знайдіть в магазині відповідну техніку і купите. Постарайтеся купувати газове обладнання в перевіреному магазині, надається тривала гарантія та сервісне обслуговування. Техніка повинна мати всі необхідні документи і сертифікацію (для імпортного обладнання додатково необхідно наявність сертифікату відповідності).
5
Якщо заменяемое обладнання відрізняється від того, що у вас стояло раніше, запросите дозвіл у міськгазу на переустановлення, написавши заяву. Після того як воно буде вам видано, оплатіть і отримаєте технічні умови.
6
У деяких випадках потрібна зміна проектної документації, наприклад, при перенесенні газової труби або зміну типу котла. Подібні роботи може проводити тільки спеціалізована організація, що має відповідну ліцензію.
7
Зверніть увагу: щоб узгодити газову плиту з електродуховим шафою або газовий котел з можливістю електропідігріву, буде потрібно також фахівець з муніципальної служби електромереж. Після того як він визначить можливість установки додаткового обладнання, отримайте дозвіл у відповідних інстанціях.
8
В будь-якому випадку, візьміть в встановлює організації будівельний паспорт, проведіть перевірку вентиляційних і димових каналів (при перевстановлення котла), всі документи віддайте в газорозподільну організацію.
9
Запросіть фахівців місцевого газового господарства, написавши заяву на установку нової техніки. Сплатіть рахунок і чекайте майстра, він проведе підключення. Проведіть пробний пуск устаткування і перевірте його роботу.