Як підстригти дерева. чому гниє перець.

Обрізка дерев у вашому саду необхідна. Величезна кількість мертвих гілок, занадто густа крона, криві пагони не дають рослині розвиватися повною мірою, плодові дерева дають невисокий урожай, а декоративні перестають радувати погляд або доставляють незручність, закриваючи ефектний вигляд з вікна. Порівняйте молоду гай і старий ліс, і ви погодитеся, що обрізка для дерев - як стрижка в хорошому салоні.
Вам знадобиться
  • - Садовий секатор;
  • - ножівка з дрібними зубами;
  • - садові ножиці;
  • - захисні рукавички;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Основний час для обрізки - період спокою, коли крона не приховати листям, і ви можете легко розгледіти, які саме гілки слід видалити. Кращий час - це рання весна, коли нирки тільки рушили в зростання. В цей час ви легко відрізните живої втечу від вимерзлими.
2
Однак існують деякі види, що вимагають обрізки в розпал літа. Перш за все, це квітучі чагарники, такі як бузок, бузок, вейгелла, дейція. Всі вони цвітуть на пагонах минулорічного приросту пізньою весною або раннім літом, тому весняна обрізка позбавить вас цвітіння. Обрізку цих видів проводять відразу після того, як рослина відцвіте.
3
В першу чергу зрізайте всі хворі, пошкоджені і мертві гілки. А вже потім починайте формувати крону. Повністю видаляйте пагони, спрямовані всередину крони. Вони заважають нормальному повітрообміну і призводять до зайвого загущення, що сприяє розвитку грибкових захворювань.
4
Регулярно проводите укорочення гілок на 1/5 - 1/4 від їх довжини. Це сприяє посиленому росту пагонів, потовщення гілок, а також стимулює розвиток нирок, що знаходяться нижче зрізу.
5
Усі гілки зрізають методом «на нирку». Визначте майбутню довжину пагона. Знайдіть поблизу передбачуваного місця зрізу нирку, спрямовану назовні. Зріжте втечу під кутом 45 градусів трохи вище нирки, так, щоб зріз був спрямований в її сторону. Не залишайте занадто великий пеньок, він може стати джерелом розвитку грибкових захворювань або гнилі деревини.
6
Товсті гілки видаляйте якомога ближче до стовбура за допомогою добре заточеною пили з дрібними зубами. Після обрізки обробіть рану садовим варом. Дрібні тонкі гілки можна зрізати садовими ножицями, захоплюючи відразу цілий пучок, щоб прискорити роботу. Основну частину укорочування проводите за допомогою садового секатора.
7
Занадто сильна і часта обрізка від 1/2 до 2/3 довжини призводить до ослаблення пагонів і всього дерева в цілому. Тому не захоплюйтеся, проводите сильну обрізку тільки тоді, коли це дійсно необхідно.
8
Весь інструмент повинен бути максимально гострим і чистим. Уявіть, що ви проводите хірургічну операцію. Не використовуйте один і той же інструмент для роботи з хворими та здоровими рослинами. Після обробки одного дерева продезінфікуйте секатор.
9
Не проводьте обрізку дерев в сиру дощову погоду або ввечері, перед випаданням роси і пониженням температури. Кращий час дня, щоб обрізати дерева і чагарники, - ясне ранок. До ночі зрізи встигнуть підсохнути. Зайва вологість сприяє легкому проникненню в деревину грибкових захворювань.