Як вивести масляну фарбу.

Кожен може зіткнутися з плямами від фарби на одязі та інших речах, що з'явилися після ремонту, дитячих ігор чи зустрічі зі свежеокрашенной лавкою. Плями від масляної фарби складні у видаленні, і результат не гарантований. Але все ж можна спробувати врятувати річ, особливо якщо діяти оперативно.
Інструкція
1
Намагайтеся приступити до чищення речі якнайшвидше, не чекаючи, поки пляма остаточно висохне. Плями від масляної фарби - одні з самих стійких. Вони випускаються на базі штучної або натуральної оліфи з пігментами і наповнювачами, а також з добавками або без. Розчинниками для масляної фарби є уайт-спірит, скипидар, гас і т.д.
2
Перш ніж намагатися видалити пляму одним з цих розчинників, випробуйте його на який-небудь непомітною частини виробу, оскільки ефект може бути непередбачуваним. Виріб може зіпсуватися, тим більше що не будь-який матеріал витримує агресивні речовини. Нанесіть засіб на ватний тампон і акуратно видаляйте фарбу круговими рухами. Крім гасу, скипидару і уайт-спіриту можна спробувати також ацетон, яким зазвичай знімають лак з нігтів. Але його не можна застосовувати для синтетичних матеріалів і шкіри. Також може допомогти продающийся в господарських магазинах очищений бензин (але ні в якому разі не той, який ви заливаєте в бак свого автомобіля). Іноді використовують чотирихлористий вуглець (тетрахлорметан), здатний розчиняти жири та смоли, для видалення жирних плям з одягу. Якщо вам вдалося відчистити пляму, виперіть річ з миючим засобом у теплій проточній воді. Потім висушіть її, бажано на відкритому повітрі, щоб дати вивітритися запаху розчинника.
3
Якщо вам вдалося відчистити пляму, виперіть річ з миючим засобом у теплій проточній воді. Потім висушіть її, бажано на відкритому повітрі, щоб дати вивітритися запаху розчинника.
Зверніть увагу
Чи не застосовуйте ацетон, гас, уайт-спірит і скипидар для очистки вовняних і кашемірових речей - вони будуть зіпсовані.
Корисна порада
Видалити фарбу з вовни можна за допомогою рослинного масла.