Як провести релаксацію.

На початку двадцятого століття вперше на науковому рівні вчені заговорили про зв'язок між тілом людини і його психічними проблемами. Вже тоді було ясно, що занепокоєння і тривога викликають м'язову напругу, а напруга, в свою чергу, тільки посилює негативні емоції.
Інструкція
1
Під впливом стресових ситуацій у людини формується «м'язовий корсет». Безперервно напружені м'язів ще більше збуджують людський мозок, замикаючи коло «мозок-м'язи-мозок», розірвати яке і, відповідно, поліпшити свій стан можна за допомогою цілеспрямованого розслаблення м'язів або іншими словами релаксації.
2
Розслаблення м'язів несумісне з такими почуттями, як тривога, занепокоєння і стрес. Саме з цієї причини м'язове розслаблення дає можливість привести в повну рівновагу напружене свідомість. Результати регулярної та грамотно проведеної релаксації приголомшують: це і висока працездатність, і гарний настрій, і внутрішня впевненість, і спокій. Освоївши метод релаксації, ви зможете позбутися від з'являється напруги в будь-який час, тим самим забезпечивши профілактику стресу, неврозів і депресій.
3
Освоюйте релаксацію в положенні лежачи. Це найбільш прийнятне положення для новачків. Пізніше можна розучити вправи для розслаблення і в інших положеннях: сидячи, стоячи, під час ходьби. Проводьте релаксацію в окремій кімнаті наодинці з собою. Так вам буде легше зосередитися. Увімкніть розслаблюючу музику або забезпечте повну тишу в залежності від ваших уподобань.
4
Ляжте на підлогу, розставте ноги і руки в сторони, закиньте голову вгору, закрийте очі. Глибоко вдихайте і видихайте протягом десяти хвилин, вимовляючи про себе наступні слова: «Я заспокоююсь і розслабляюся».
5
Уявляйте собі, як на вдиху все тіло наповнює свіжий, прохолодне повітря, наповнений сонячним світлом, а на видиху - тепле повітря. Направляйте уявне тепло поперемінно в область обличчя, рук і ніг, допомагаючи собі розслаблятися. Уявіть, як важчає тіло.
6
Спробуйте напружувати поперемінно м'язи всього тіла по черзі зверху вниз, по п'ять секунд на кожну групу м'язів (наприклад, шия, груди, руки, живіт, ноги), а потім розслабляйте їх на п'ять секунд. Напружуйте м'язи чола і верхньої частини голови, що знаходиться під волосяним покривом. Спробуйте різко скинути напругу і розслабитися. Зажмурте очі, наморщити ніс, утримуючи напругу протягом п'яти секунд, потім повністю розслабтеся. Відчуйте нові відчуття, запам'ятайте їх.
Корисна порада
Займайтеся регулярно. Систематичні заняття дадуть позитивний ефект: позбавлять від стресу й напруги, неврозів і депресії.