Як закрити низ ванни. Як встановити екран під ванну.

Ванни з чавуну і сталі набагато дешевше своїх імпортних аналогів, проте часто зовні вони мають не зовсім пріглядний вид. Комунікації і ніжки ванній, псують враження про інтер'єр приміщення. Є багато способів приховати їх, поліпшивши загальний вигляд кімнати.
Вам знадобиться
  • - готовий екран для ванної;
  • - облицювальні матеріали;
  • - цегла.
Інструкція
1
Найбільш поширений спосіб приховати низ ванній - використовувати спеціальний екран. Готову конструкцію просто встановити і нескладно зняти, наприклад, для ремонту зливної системи. Завдяки наявності регульованих ніжок і розпірок екран з легкістю впирається в бортик ванни, в стіну і підлогу, що полегшує його установку. Можна монтувати вдосконалений екран з розсувними або орними дверцями. Така конструкція дозволить використовувати простір під ванною для зберігання різних речей і отримати легкий доступ до комунікацій. Також екран може бути доповнений викотними ящиками і полицями.
2
Поряд з установкою екранів під ванною нерідко монтують капітальну конструкцію. Для її створення використовують фанеру, вологостійкий гіпсокартон або цегла. Основа облицьовувався мозаїкою, плиткою, штучним каменем або панелями ПВХ. Головним недоліком глухий конструкції є те, що в разі аварії її доведеться частково або повністю руйнувати. Ось чому потрібно при монтажі глухого екрану залишити в ньому відкритий отвір достатнього розміру. Це вікно можна закрити спеціальною дверцятами, яка буде непомітна, якщо облицювати її тим же матеріалом, що і основу. Іноді доводиться стояти біля ванної, здійснюючи її чистку, прання або миття взуття і різних ємностей. Щоб ноги не впиралися в екран, залиште для них невелику нішу, зробивши частину екрану похилій.
3
Для виготовлення конструкції з гіпсокартону або МДФ насамперед змонтуйте каркас з металевих або дерев'яних напрямних і стійок. При цьому враховуйте товщину листа, плиткового клею і плитки. Наклеєний лист або плитка повинні йти врівень з бортиком ванни або бути злегка «утопленими» під нього.
4
Зараз все частіше використовується такий варіант обробки низу ванній як створення подіуму. Для монтажу використовується цегла, здатний витримати вагу наповненої ванни. Облицьовують його плиткою або мозаїкою. Якщо в якості оздоблювального матеріалу ви вирішили використовувати дерево, обробіть його спеціальними складами, що забезпечують вологостійкість.