Як надягати намордник.

Намордник послужить гуманним і ефективним засобом для контролю реакцій собаки при навчанні її спокійного поведінці. Широкий діапазон форм і розмірів дозволить підібрати намордник для собаки будь-якої породи.
Вам знадобиться
  • - кликер;
  • - намордник;
  • - ласощі
Інструкція
1
У більшості випадків собаці рекомендується надягати сітчастий намордник. Він вважається більш безпечним, на відміну від нейлонового, оскільки дозволяє тварині вільно дихати, висолопивши язика. Перш ніж приступити до навчання собаки носінню намордника, визначте, які ласощі їй особливо подобаються. Не зайвим буде з даного питання отримати консультацію у ветеринара. Найбільш підходять м'які НЕ крошащиеся шматочки. Собака, у якої немає необхідності злизувати з підлоги крихти або розжовувати тверді шматочки, навчиться набагато швидше. Подавайте ласощі нема з пальців, а на долоні, щоб тварина не пошкодило руку.
2
Придбайте в зоомагазині кликер - пластмасовий брелок з металевим язичком, який видає клацали звук при натисканні. Унікальний звук клікера служитиме для собаки сигналом того, що вона скоїла дiя. Спочатку навчіть собаку чути клацання щоразу, коли вона отримує ласощі. Коли тварина зрозуміє, що сигнал завжди супроводжується ласощами, можна використовувати його для відмітки тих моментів, коли виконується якесь гарне дію.
3
Прив'яжіть свого вихованця на поводок, а інший кінець - до ніжки стільця або своїй нозі. Візьміть кликер, ласощі стисніть в долоні. Дочекайтеся, коли собака припинить спроби отримати частування з вашої руки і, клацнувши одного разу, розкрийте долоню. Потім візьміть інший шматочок і продовжуйте займатися своїми справами, наприклад, читати книгу, ігноруючи чотириногого друга.
4
Через хвилин п'ять, клацніть знову і запропонуйте ласощі. Повторюйте послідовність клацання з ласощами кожні п'ять хвилин, щоб собака знала точно, коли пролунає новий сигнал. В результаті пес почне повертатися до вас на клацання в очікуванні ласощів. Клацання клікера можна замінити якимось словом, вимовним з особливою інтонацією.
5
При знайомстві собаки з намордником тримайте його в одній руці, а ласощі і кликер - в іншій. При цьому вихованець повинен сидіти або стояти навпроти вас. Простягніть намордник і дозвольте собаці його понюхати. Коли вона це зробить, видайте клацання і запропонуйте частування.
6
Потім присуньте намордник до себе. Якщо тварина не бажає нюхати його, натріть шматочком ласощі. Через 30-60 секунд знову піднесіть до носа собаки намордник і після того, як вона обнюхає його, клацніть клікером і дайте ласощі. Повторюйте ці дії, поки пес не почне свій ніс впевнено підносити до намордника.
7
Навчіть свого улюбленця засовувати ніс в намордник. Простягніть його собаці, почекайте, поки вона підійде до нього і доторкнеться носом. Після клацання почастуєте її ласощами. Повторіть близько десяти разів, поки собака не почне стосуватися намордника носом з готовністю. Наступного разу при торканні намордника носом вона не повинна чути клацання, але ви продовжуйте тримати намордник. Коли собака штовхне його носом, видайте клацання з наступним заохоченням. Так повторіть п'ять разів.
8
Тепер при торканні собаки намордника поверніть його так, щоб ніс тварини частково опинився всередині. Коли це здійсниться, видайте сигнал і заохотьте. Як тільки пес навчиться свій ніс поміщати в намордник повністю, привчите його тримати морду там. Видавайте клацання клікером, витримуючи час все більше з кожним підходом, довівши до десяти секунд.
9
В наступних тренуваннях видавайте клацання при затримуванні ремінця позаду вух собаки, потім при застібанні. Після застібання ременів негайно видайте клацання, відчепите ремінці і дозвольте собаці вийняти морду для отримання ласощі. Привчаючи собаку до носіння намордника протягом тривалого часу, привчите її брати ласощі з бічних отворів в наморднику. Більше грайте зі своїм улюбленцем і виводите його на прогулянки, це дозволить відволіктися від намордника і швидко до нього звикнути.