Як лікувати опухлу губу. www. розбиту губу опухла ніж лікувати.

З проблемою опухлої губи люди стикаються найчастіше в дитинстві. Хтось невдало скотився з гірки, хтось упав з велосипеда, а комусь просто не пощастило в дворових розборках. Дорослі також не застраховані від прикрих випадковостей. Саме тому необхідно знати, як швидко привести особу в порядок, якщо ви чи ваші близькі розбили собі губу.
Вам знадобиться
  • -лед або заморожені овочі;
  • -яйцо;
  • -нагретая сіль;
  • -настойка календули або ромашки;
  • -стоматологічну гель «Метрогіл Дента».
Інструкція
1
Для початку ретельно досліджуйте постраждале місце. Якщо удар був легким, то поверхня губи буде цілісною, а під нею може виникнути набряк і гематома. В такому випадку необхідно якомога швидше прикласти до губі щось холодне. Для цих цілей відмінно підійде лід з морозилки, обгорнутий в чистий целофановий пакет або заморожені овочі, які також необхідно прикладати тільки в чистій упаковці щоб уникнути занесення в ротову порожнину інфекції.
2
Надалі прикладайте холод на 5-10 хвилин кілька разів на добу протягом двох-трьох днів. Холод звузить кровоносні судини, тим самим зменшуючи набряк.
3
Після цього можна полікувати постраждалу губу за допомогою теплого яйця, обернутого в тканину або теплою солі в мішечку. Тепло необхідно прикладати два-три рази на день до тих пір, поки губа не прийме первинний вигляд. Теплі компреси допомагають посилити кровообіг у хворому місці, що сприяє розсмоктуванню набряку.
4
Якщо при ударі ви пошкодили тканини губи, то необхідно також якнайшвидше прикласти до ушкодженого місця холод, що допоможе зупинити кровотечу і зменшить набряк. Після цього необхідно кілька разів на день полоскати ротову порожнину настоєм календули або ромашки (можна купити в аптеці готові спиртові розчини і розводити їх в пропорції: одна чайна ложка на склянку води, а можна купити у вигляді трав'яного збору і заварити по інструкції).
5
Для якнайшвидшого загоєння можна змащувати пошкоджену губу стоматологічним гелем «Метрогіл Дента», який можна придбати в аптеці.
6
Якщо ви бачите, що, не дивлячись на ваші зусилля, губа продовжує опухати, больові відчуття посилюються, з'являється нагноєння або підвищується температура тіла, то необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.
Зверніть увагу
Не натискайте на розбиту губу сніг, особливо якщо ви перебуваєте в межах міста. Частинки бруду, які в ньому знаходяться, можуть потрапити в ранку і спровокують сильне запалення.