Як в'язати стрічками.

В'язання зі стрічок різного розміру і фактури дозволяє створювати цікаві фактурні моделі, прикрашати вироби пишними рюшами і ажурами. Останнім часом це актуальний напрямок в одежної моді, тому в продажу з'явилося багато стрічкової (або лентовидной) пряжі. З неї можна швидко виконати полотно потрібного розміру, витрата матеріалу при цьому невеликий. Важливо врахувати деякі особливості роботи зі стрічками, тоді можна вигідно підкреслити красу і незвичність пов'язаних із них речей.
Вам знадобиться
  • - стрічкова пряжа;
  • - товсті спиці.
Інструкція
1
Вибирайте для в'язання з стрічкової пряжі тільки товсті спиці - від №№ 5,6 і товщі. Якщо працювати спицями менших номерів, то навіть із самої вузької шовкової стрічки вийде надзвичайно щільне полотно. Краса фактурної пряжі при цьому загубиться. Зв'яжіть кілька невеликих зразків в'язання різними інструментами, поки не підберете оптимальний варіант.
2
Продумайте візерунок, який ви будете в'язати стрічками. З не надто широких стрічок можна виконувати велику хусткової і панчішну в'язку. Просте полотно рекомендується чергувати з ажуром, протяжками між петель, інакше стрічок просто не буде видно. Вони декоративні самі по собі, тому занадто складних рельєфних візерунків вив'язувати не варто.
3
Один з безпрограшних варіантів в'язання стрічками - це візерунок з витягнутих петель. Зробіть його зразок. У першому ряду зв'яжіть кромочную петлю, потім лицьову. Провязав ще одну лицьову петлю, 3 рази оповте спицю стрічкою і закінчите ряд за зразком. На завершення не забудьте про останню, кромочную, петлю ряду.
4
У другому ряду ви будете витягати петлі. Після кромочної зробіть виворітну; подальшу петлю зніміть, як якщо б це була проста виворітна петля. Накиди, що утворилися в попередньому ряду, потрібно скинути і витягнути петлі. Стрічка повинна проходити перед петлею! Працюйте таким чином до кінця ряду, поки не залишиться остання пара петельок. Одна у вас буде виворітного, інша - кромочної.
5
Приступайте до третього ряду візерунка з витягнутих стрічок. Він повинен починатися кромочної і лицьової, закінчуватися - лицьової і кромочной. Між цими петлями повторюйте такий елемент візерунка: одна петля лицьова; одна знімається як виворітна. Зверніть увагу, що тепер стрічкоподібна пряжа проходить за петлею!
6
Останній, четвертий, ряд раппорта (готової повторюваної частини виїзного візерунка) в'яжіть в такій послідовності: кромочная і виворітна; наступна виворітна; петля знімається непровязанной, як виворітна; стрічка - перед петлею. На завершення ряду - виворітна і крайова петлі.
7
Вибирайте модель в'язаного одягу, виходячи з різновиду стрічкової пряжі. Наприклад, існують широкі стрічки, по верхній кромці якої проходить нитка. Такий матеріал ідеальний для обв'язки речей рюшами, для в'язання фактурного шарфа-жабо, спідничок та інших пишних деталей одягу.
8
При в'язанні такими стрічками захоплюйте спицями верхню нитку і виконуйте лицьові петлі. Нитка по верхній кромці пришита так, що утворюються великі петлі-дуги. При вив'язування кожної дужки збірки вийдуть менш пишними. Якщо ж захоплювати робочої спицею дуги через одну, то можна отримати більш густі, багаті рюші.
Зверніть увагу
Завжди ретельно продумуйте зовнішній вигляд майбутньої моделі. В'язати зі стрічок доведеться набіло - після розпускання зім'ята пряжа втратить свою привабливість, і вам належить кропіткий процес її розгладження.
Корисна порада
Довгі сукні і топи на бретельках рекомендується в'язати зверху вниз. Якщо в процесі експлуатації виріб витягнеться, то його можна легко вкоротити знизу. Розпускати лінію вирізу, пройми рукавів, планки - це більш трудомісткий процес.