Як розрізати магніт.

При використанні магнітів іноді потрібно підібрати матеріал певних розмірів і з заданими властивостями. Можна, звичайно, придбати потрібний магніт в готовому вигляді. Але якщо цього зробити не вдається, можна спробувати виготовити необхідний магніт самостійно, розділивши готовий виріб на дві або навіть кілька частин. При цьому кожен з нових невеликих магнітів збереже свої природні властивості.
Вам знадобиться
  • - слюсарні лещата;
  • - углошлифовальная машина («болгарка»);
  • - відрізний диск з алмазним напиленням;
  • - вода;
  • - респіратор;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Постарайтеся визначити, чи подається наявний у вас магніт поділу на частини. Деякі види магнітів, наприклад, порошкові, не витримують механічної обробки. Магніти з феритового матеріалу при дотриманні певних умов можна розрізати на незалежні частини, зберігши магнітні властивості матеріалу. Перш ніж приступати до роботи з розрізання магніту, спробуйте, наскільки він піддається механічній обробці, Надпіли його з краю.
2
Підготуйте інструменти та матеріали для роботи. Вам знадобиться углошлифовальная машина («болгарка») і відрізний диск з твердим алмазним напиленням. Такі диски використовуються для обробки металу підвищеної міцності або заготовок з каменю.
3
Відзначте на вихідному магніті лінію відрізу. Для цього використовуйте гострий металевий предмет (цвях, слюсарну чертилку) і металеву лінійку. Лінію розмітки нанесіть на трьох або навіть всіх чотирьох гранях магніту, якщо ви хочете отримати рівний розпил.
4
Затисніть магніт в слюсарних лещатах, щоб лінія розпилу була добре видна і лещата не заважали ходу ріжучого інструменту. Щоб не пошкодити поверхню магніту, використовуйте прокладки з м'якого металу, наприклад, з алюмінієвої смуги.
5
Захистіть обличчя маскою або респіратором, оскільки в ході обробки магнітного матеріалу буде утворюватися специфічна пил, який легко може потрапити в дихальні шляхи. Тепер можна приступати до різання магніту на частини.
6
Приставте ріжучий край інструменту до лінії розрізу і акуратно, не докладаючи значних зусиль, почніть обробляти матеріал. Не поспішайте, в іншому випадку лінія розпилу може вийти нерівною. Щоб у ході роботи магніт не втратила своїх властивостей, не допускайте перегріву матеріалу. Для цього періодично в ході різання зупиняйте процес і змочуйте місце обробки холодною водою. Після закінчення обробки очистіть отримані нові магніти від абразивних частинок, протерши чистою ганчіркою.