Як ділити куточком.

Зараз калькулятори вбудовані в багато гаджети. Але коли під рукою немає жодного з них, виручать найпростіші навички. Ділити куточком можна не тільки за допомогою олівця й паперу, але і гілочкою на землі або пальцем на піску.
Вам знадобиться
  • - листок паперу;
  • - ручка або олівець.
Інструкція
1
Поділ на однозначне число без залишку - найпростіший випадок для поділу куточком. Для прикладу розділіть 536 на 4. Для цього запишіть їх поруч на одній сходинці, а щоб не переплутати, поставте між них куточок. Під горизонтальною рисою будете писати приватне або результат ділення. Спочатку розділіть першу цифру діленого, тобто 5 на 4. Запишіть під рискою 1, під п'ятіркою - четвірку і відніміть з першого друге. Різницю запишіть внизу. Поруч напишіть наступну цифру діленого, тобто 3. Виходить 13. Розділіть на 4, результат - трійку - пишіть праворуч, а залишок знову знесіть вниз. Перенесіть до нього останню цифру початкового числа, вийде 16. Розділіть на 4 і запишіть четвірку - останню цифру відповіді. Вийшло, що одна четверта від 536 це 134.Чтоби перевірити результат перемножте стовпчиком 134 і 4. Вийде 536. Якщо перевірка не спрацювала, шукайте помилку в перенесенні цифр при діленні куточком.
2
Розподіл круглих чисел принципово нічим не відрізняється. Тільки перед початком поділу позбудьтеся від зайвих нулів. Під такими розуміються розряди, які є в обох числах. Наприклад, якщо треба розділити 371000 на 700, то перед поділом куточком закресліть останні два нулі в кожному числі. Тобто ділите 3710 на 7. Обов'язково треба закреслювати саме однакове число нулів, інакше результат виявиться невірним.
3
При розподілі правильних дробів виконайте зворотну операцію: додайте порядків в ділене, щоб їх число відповідало делителю. Наприклад, якщо ви ділите 5 на 16, то припишіть один нуль. Якщо 5 треба розділити на 160, то припишіть два нуля. Але при цьому не забудьте поставити крапку і таке ж число нулів у приватному. У першому випадку відповідь розпочнеться з десятих часток, у другому - з сотих. Іншими словами, поділ куточком - це найпростіший спосіб перевести правильну дріб в десяткову.