Як проявляється атеросклероз судин.

Дуже часто у людей, які не дотримуються дієту, регулярно піддаються стресам, зловживають курінням, стінки артерій обростають холестерином, який руйнує їх. В результаті цих факторів виникає захворювання, зване атеросклерозом. Його розвиток можна припинити, а іноді й повернути назад, т.к. атеросклероз звернемо на ранніх стадіях. Для цього треба навчитися розпізнавати симптоми даного захворювання.
Інструкція
1
Коронарний атеросклероз проявляється ознаками стенокардії. Сильні стискають болі в області серця і за грудиною. Атеросклероз аорти довгий час може протікати безсимптомно, навіть при важких формах. Клінічно він проявляється аорталгіі - давящими або пекучими болями за грудиною, що переходять у спину, шию, верх живота. Відмінність аорталгіі від стенокардії в тому, що вона може тривати по кілька годин і днів, періодично посилюючись або слабнучи. На жаль, дуже часто першим і останнім ознакою атеросклерозу аорти і коронарних артерій буває раптова смерть.
2
При ураженні судин головного мозку людини мучать сильні головні болі і запаморочення, він стає розсіяним і забудькуватим, порушується мова. Якщо атеросклероз судин мозку супроводжується тромбозом, то це може привести до раптового інсульту.
3
При атеросклерозі судин ніг головною ознакою є м'язові болі в кінцівках, що виникають при ходьбі або бігу. Ці болі, як правило, носять нападоподібний характер і відчуваються найчастіше в литкових м'язах і стопі. Шкіра на ногах бліда і суха, пульс на лодижечной і підколінної артерії не прощупується. На пізніх стадіях захворювання можуть з'явитися трофічні виразки на пальцях ніг, передньої поверхні гомілки або п'ятах, тобто ознаки сухої гангрени. Часто хворі скаржаться, що постійно мерзнуть ноги.
4
Атеросклероз ниркових артерій супроводжується розвитком вазоренальної гіпертонії з переважним підвищенням нижнього тиску. Сеча стає більш темна, так як в ній збільшується вміст крові. При появі тромбів в ниркових артеріях виникають болі в животі і попереку, які можуть тривати кілька днів. Хворого часто мучать приступи нудоти і блювоти.
5
Атеросклероз черевної аорти найчастіше проявляється різкими болями в животі, відсутністю або ослабленням перистальтики кишечника, тривалими запорами, слабкістю. Одним з ускладнень даного виду атеросклерозу може бути розвиток тромбозу вісцеральних артерій, який проявляється у вигляді пекучих болів у животі, найчастіше в районі пупка, що не проходять навіть під дією сильних знеболюючих засобів або спазмолітиків. Без ефективного лікування тромбоз вісцеральних артерій призводить до перитоніту і смерті хворого.