Як ввести в експлуатацію житловий будинок.

Введення будівлі в експлуатацію залежить від того, були на нього оформлені дозвільні документи на будівництво, або воно зводилося самовільно. Якщо перед будівництвом отримано будівельний паспорт і дозвіл з районної архітектури, то порядок введення буде один. При самовільної забудови порядок введення будівлі в експлуатацію буде абсолютно іншою.
Вам знадобиться
  • - заява до державного будівельний нагляд;
  • - всі документи на будову;
  • - заява в суд (якщо у введенні в експлуатацію відмовлено).
Інструкція
1
Щоб ввести житлова будівля в експлуатацію, зверніться до органів державного будівельного нагляду. Напишіть заяву про введення будівельного об'єкта в експлуатацію. Пред'явіть дозвіл, будівельний паспорт з проектом і ескізом, який вам складали при отриманні дозвільних документів.
2
Запросіть з адміністрації приймальну житлову комісію. Новобудову оглянуть і складуть приймальний акт. Також вам буде потрібно запросити уповноваженого представника пожежної охорони свого району для огляду побудованого будинку. На підставі огляду вам складуть акт, який підтверджує, що будова відповідає всім нормам, стандартам і правилам протипожежної безпеки.
3
Отримайте довідку з комунальних систем і узгодження зі організаціями, які поставляють світло, газ і тепло.
4
Викличте представника БТІ. На підставі огляду новобудови вам оформлять кадастрові та технічні документи. З кадастрових документів вам будуть потрібні виписки. Всі отримані документи пред'явіть в державний будівельний нагляд. Отримайте постанову комісії та подайте документи в ФУГРЦ для реєстрації прав власності.
5
Якщо новобудова була зведена незаконно, без дозвільних документів, то вам доведеться звернутися в усі зазначені організації, запросити представників для огляду будівлі. Якщо буде винесене рішення, що будівля не відповідає нормам або зведено на підземних комунікаціях, зверніться із заявою в суд. В деяких випадках навіть через суд не вдається ввести незаконно збудоване приміщення в експлуатацію та його змушують знести в примусовому порядку.
6
Якщо рішення було прийнято позитивне, то ви зможете зареєструвати права власності на новобудову, але при цьому вам доведеться підготувати проект і ескіз, звернутися до відділу архітектури, все узгодити з районним архітектором, отримати всі зазначені акти та узгодження.
Введення в експлуатацію - завершальний етап будівництва. Стаття 55 Містобудівного кодексу Російської Федерації закріплює порядок введення об'єкта нерухомості в експлуатацію . Для введення в експлуатацію необхідно отримати спеціальний дозвіл.
Інструкція
1
Дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію - це документ, що засвідчує виконання будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єкта нерухомості в повному обсязі згідно з дозволом на будівництво такого об'єкта, містобудівній плану земельної ділянки, на якій був побудований об'єкт, і його проектної документації. Для того, щоб отримати такий дозвіл, забудовник повинен звернутися із заявою про видачу дозволу на введення об'єкту в експлуатацію в уповноважений орган (федеральний виконавчий орган, виконавчий орган суб'єкта федерації чи місцевого самоврядування).
2
Разом із заявою до уповноваженого органу потрібно також подати: 1. документи на земельну ділянку - договір оренди або купівлі-продажу, розпорядження про надання ділянки в оренду або власність. Тобто правовстановлюючі документи.2. дозвіл на строітельство.3. містобудівний план земельної ділянки (ГПЗУ) .4. акт приймання об'єкта замовником (якщо будівництво здійснювалося на підставі договору) .5. документи, що підтверджують відповідність об'єкта технічним регламентам, проектної документації. Такі документи повинні бути підписані застройщіком.6. документи, що підтверджують відповідність об'єкта технічним условіям.7. висновок органу будівельного надзора.8. схему розташування об'екта.В деяких випадках можуть знадобитися і інші документи.
3
Дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію оформляється за встановленою законодавством формою. У ньому мають бути відображені відомості про об'єкт в обсязі, необхідному для здійснення державного кадастрового обліку об'єкта. Власне, наявність дозволу є підставою для постановки об'єкта на державний кадастровий облік.
4
Якщо у видачі дозволу на введення в експлуатацію вам відмовили, то відмову можна оскаржити в суді. Однак законодавство містить ряд причин, по яких державні органи мають право відмовити у видачі такого дозволу. Це: 1. відсутність необхідних документов.2. невідповідність збудованого об'єкта вимогам ГПЗУ.3. невідповідність збудованого об'єкта вирішенню на будівництво та проектної документації.